Pospolite Ruszenie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Oficjalne forum ruchu Pospolite Ruszenie - spiskujemy już od 4039 dni
 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Kto jest na Forum
Na Forum jest 3 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 3 Gości

Brak

Najwięcej użytkowników 85 było obecnych Wto Maj 14, 2013 8:02 pm
Latest topics
» WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeby "X"WOJOWNIKREBELIANT"X" Wto Gru 10, 2013 9:39 pm

» Ancient Knowledge napisy PL - Świadomość,Święta Geometria, Cymatics, Iluzja rzeczywistości.
Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:29 pm

» Leczenie próchnicy i ubytków - Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:26 pm

» Podręcznik Globalnej Suwerenności - Johny Liberty
Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:22 pm

» UNGRIP (PL) - Uniezależnienie
Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 4:53 pm


 

 Dekalog Pospolitego ruszenia

Go down 
+4
asdasd
Kacper Rebel
Niedźwiadek
rastak
8 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Czy jesteś za przyjęciem dekalogu jako oficjalnego wyznacznika działań Pospolitego Ruszenia?
Tak, w formie proponowanej w 1 poście
Dekalog Pospolitego ruszenia I_vote_lcap0%Dekalog Pospolitego ruszenia I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nie, jestem przeciwny w ogóle
Dekalog Pospolitego ruszenia I_vote_lcap25%Dekalog Pospolitego ruszenia I_vote_rcap
 25% [ 1 ]
Tak, w formie zmienionej (propozycja w poście stanislaw5b)
Dekalog Pospolitego ruszenia I_vote_lcap75%Dekalog Pospolitego ruszenia I_vote_rcap
 75% [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 4
 

AutorWiadomość
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeCzw Lip 18, 2013 7:41 pm

Witam wszystkich bojowników o lepszą Polskę. Dużo o tym mówiłem, była dyskusja, wszyscy popierają temat, ale chyba okres letni nie sprzyja działaniom, tylko wypoczynkowi. Dlatego właśnie postanowiłem najważniejsze dogmaty/postanowienia ogólne/cele/założenia zebraqć i przedstawić tutaj. Po akceptacji powinniśmy je wpisać do statutu (wrócę do tego na końcu wypowiedzi). Oto moje przemyślenia, mam nadzieję, że rozpoczną ostrą wymianę zdań i wspólnie dojdziemy do jakiejś konstatacji.


Dekalog Pospolitego Ruszenia



1. Pospolite Ruszenie jest stowarzyszeniem narodowym bez zabarwienia politycznego,

2. Jako Organizacja za cel nadrzędny stawiamy sobie zmianę systemu ustawodawczego: 
- Zniesienie immunitetów dla posłów i posłanek, sędzi, senatorów i urzędników publicznych,
- Zlikwidowanie senatu,
- Zmiana ordynacji wyborczej na jedno osobowe mandaty. Każde województwo będzie wybierało swoich przedstawicieli w sejmie(o ilości posłów/posłanek będzie decydowała wielkość województwa). W wyborach mogliby brać udział WSZYSCY ludzie spełniający konstytucyjne wymogi(w odróżnieniu do dzisiejszego stanu kiedy to mamy dostęp do "ludzi z listy"). Zlikwidowanie partyjności w sejmie. 
- wymiana ekipy rządzącej, odebranie im immunitetów i większości z nich postawienie zarzutów (tajne służby mają tyle haków na każdego z polityków, dlatego tak bardzo zależy im na stołka i immunitetach), konfiskata mienia,
- zwiększenie znaczenia referendów, oraz uproszczenia systemu składania obywatelskich projektów ustaw,

3. Zrobienie porządku z prawem bankowym w Polsce. Mamy jedne z najdroższych usług bankowych w świecie/europie. Proponuję stworzenie placówki NBP(nie mylić z PKO), z tak dobrymi i tanimi usługami, że większość polaków będzie chciało powierzać swoje oszczędności tej instytucji. Jeżeli banki będą stroić fochy- niech likwidują swoje palcówki i kończą współpracę z RP i jej obywatelami.

4. Zmniejszenie ogólnej stawki VAT do 22%, wprowadzenia 0%, 7%, oraz 18% stawki na niektóre towary i usługi,

5. Zmniejszenie podatku dochodowego,

6. Likwidacja przymusu przystępowania do ZUS, oraz możliwość odstąpienia od państwowej służby zdrowia. 

7. Stworzenie silnej armii, powrót przymusowego wojska,

8. Zlikwidowanie tzw. umów śmieciowych, zmniejszenie kosztów pracy, podwyższenie płacy minimalnej, podwyższenie kar dla pracodawców za zatrudnianie "na czarno",

9. Zmniejszenie akcyzy i opodatkowania paliw,

10. Legalizacja marihuany, zniesienie kar za posiadanie, zwiększenie za dilerkę, oraz rozpowszechnianie narkotyków wśród nieletnich. Wprowadzenie zmian w konstytucji pozwalających na opodatkowanie nierządu zarobkowego, oraz wprowadzenie odpowiedniej ustawy regulującej wszystkie aspekty prowadzenia takiej działalności. Zamtuzy były i będą, narkotyki też, prostytucja to najstarszy zawód świata, lepiej, żeby państwo miało z tego pieniądze, aniżeli gangsterka. 




Na pewno niektóre punkty wzbudzą kontrowersje, ale to jest mój punkt widzenia. Jestem przekonany, ze wiele osób przyzna mi rację.

Co do statutu- nie wiem na czym stanęliśmy. Czy jesteśmy już organizacją, czy nie. Widziałem propozycje statutu, ale czy to wszystko doszło do skutku- nie wiem i nie mam czasu szukać. Już poświęciłem dużo czasu składając w/w dekalog:)

Zapraszam do dyskusji
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 8:55 am

Jeszcze wcisnąłbym gdzieś opodatkowanie kościoła i podatki wyznaniowe Wink ale to już raczej pchanie się w gips.
Powrót do góry Go down
Niedźwiadek
Pospolite Ruszenie
Niedźwiadek


Liczba postów : 89
Poparcie : 95
Join date : 01/04/2013
Age : 31
Skąd : Opolskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 9:17 am

1. Tak.
2. Tak.
3. Tak.
4. Tak, a nawet do 20%.
5. Tak.
6. Tak.
7. Nie. Żadnego przymusu!
8. Nie, trzeba mieć możliwośc kombinowania w razie gdyby zmiana władzy nie wniosła obiecanych rezultatów. Można by było zostawić zwiększenie kar za zatrudnianie na czarno, ale jakaś chociaż umowa-zlecenie powinna zostać.
9. Tak.
10. Legalizacja tak / Korzyści z nierządu na rzecz państwa -Nie.
Kobieta powinna się szanować to oczywiste, nie powinno się pochwalać prostytucji, ale są kobiety robią to by utrzymać rodzinę i takie które są zmuszane do tego przez różne "mafie". Po obaleniu Rządu, wiele z nich by poszło do normalnej pracy a zostały tylko te zastraszane, bite i gwałcone przez swoich "bosów". A oni by już znaleźli sposób by kobiety prostutyowały się tylko dla ich zysku.

Mam jeszcze jeden punkt, ale wyjawię go jak przyjdzie czas.
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 10:36 am

Niedźwiadku słowa komentarza:

7. Czemu nie ? Moim zdaniem powinna być przynajmniej półroczna. Czasy nadchodzą niepwene i będzie wielka szkoda jeżeli chłop będzie musiał wziąć karabin i strzelać a nie będzie wiedział jak. Poza tym nie będzie tyle "ciot" w rurkach.

8. Jakiego kombinowania?! Jeżeli obniżysz odpowiednio koszty pracy, dasz ludziom możliwość rezygnacji z ZUS'U to na co umowy śmieciowe ? Różnic w kosztach nie będzie zbyt dużych, jedynie takie, że pracownik będzie miał mniej przywilejów...

10. Rozumiem, że masz wysoko postawione wartości moralne w swojej hierarchii, jednak weź pod uwagę, że Prostytucja od zawsze była i będzie. Co złego widzisz w prostytucji ? Kobieta uwielbia uprawiać miłość z przypadkowymi ludźmi i bierze za to pieniądze (przyjemne z pożytecznym), jej klient chce zlikwidować swoje napięcie sexualne i jest za to gotów zapłacić. Ponadto niejednokrotnie jest tak, że kurtyzany pozwalają spełnić marzenia w sferze erotycznej, dzięki czemu mniej jest dewiacji, gwałtów itp. W Niemczech czy Holandii prostytucja jest legalna i jakoś nie widziałem, żeby na każdej ulicy był dom lekkich obyczajów i żeby społeczeństwo lokalne ustawiało się w kolejce. Nie wiem czy orientujesz się, jak to było z prohibicją w USA. Mianowicie wprowadzenie prohibicji w USA było rozwiązaniem mafiotwórczym, oraz bardzo intratnym dla istniejących i nowo powstałych formacji przestępczych.

Jesteś w błędzie myśląc, że kobieta zarabiająca po 200- 500 zł dziennie, za czynność, którą lubi, po obaleniu rządu i poprawie warunków pracy i płacy- pójdzie do normalnej roboty Wink Nieliczne jednostki - matki z dziećmi pewnie odstąpią od tego zawodu, jednak będą to pojedyncze przypadki.
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 11:24 am

Pisze to nie przeczytawszy jeszcze wszystkich odpowedzi pod postem i chcialbym zaznaczyc ze wyrazam jedynie moja prywatna opinie Wink

1. Wielkie tak! Od poczatku nie popieramy zadnych partii politycznych obecnych w sejmie teraz i w przeszlosci. Rozmawiamy z ugrupowaniami nowymi, ktore dopiero staja do wyscigu ze starymi wygami. Mozemy poprzec ktores z tych nowych, jezeli bedzie nam odpowiadal ich pomysl na Polske.

2 Tak z dwoma zastrzezeniami. Zniesenie immunitetow na wykroczenia i przestepstwa pospolite, jednak nalezaloby pozostawic immunitety na dzialalnosc zwiazana z uprawianiem politykii (znieslawienie, zlamanie tajemnicy panstwowej (? tu sie troche waham)). W przypadku JOW opieramy sie na metodzie opracowanej przez zmielonych.pl, jako bardziej wglebionych w temat, czyli - 460 poslow w jednomandatowych okregach wyborczych.

3 Tak. Rozwinalbym jeszcze ten pomysl - nalezaloby wprowadzic rozwiazania preferencyjne dla rodzimych podmiotow i dyskryminujace zagraniczne instytucje finansowe. To na razie czysta teoria, bo z rodzimych podmiotow zostaly juz chyba tylko Kasy Stefczyka i 42% PKO BP - reszta to banki zagraniczne.

4 Zmnieszenie podatkow tak, osobiscie najchetniej bym widzial ich redukcje do pozoimu 3x15 % jak w programie wyborczym platformy, z roku kiedy na nich zaglosowalem. Jednak teraz jestesmy zwiazani decyzjami ue, odnosnie np stosowania roznych stawek podatku vat. Nie wiem czy propozycja rastaka jest mozliwa do realizacji, tak samo moja. Odnosnie podatkow i gospodarki zdalbym sie na rozwiazania proponowane przez msp24.pl - federacje malych i srednich przedsiebiorstw, ktora zaproslia nasz ruch do wspolpracy i wstapîenia w ich szeregi.

5 tak, z zastrzezniami jak wczesniej.

6 raczej tak, choc ZUS uwazam za szkodliwa instytucje i banktuta, to uwazam ze wszelkie zmiany nalezy przeprowadzac tu bardzo ostroznie by nie uderzyc w obecnych, biednych(tylko tych biednych, ci ktorzy ciagna emerytury za zwalczanie podziemia patriotycznego za komuny moga i powinni stracic) emerytow

7 tak. moj autorski program odbudowy obrony terytorialnej kraju: strzelnica przy kazdej szkole, paint ball do wyboru na WF, zaopatrzenie wszystkich miast Polski w bron reczna w licznie mieszkancow zdolnych ja nosic (w zbrojowni, nie w domach)

8 tak, ale szczegoly niech okresli msp24

9 tak, ale jw

10 tego punktu bym nie umieszczal w ogole, mimo ze jestem za legalem ze wzgledow wizerunkowych. Choc w swietle tego ze nie wiemy czy Rupert nie kolportowal tych rzeczy razem z materialami propagandowymi ruchu i czy nie toczy sie juz postepowanie w tej sprawie (paczki nie doszly), to w przyszlosci moze byc jedyny punkt o ktory bedziemy mogli walczyc.
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 11:36 am

ahhh... nie doczytalem 7. Oczywiscie bez przymusu, ale wzmocnienie sily armii na tak.
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 11:41 am

Co do prostytucji, to wiem ze duza czesc dziewczyn zostaje w nia wplatana i wmanipulowana. Nienawidza swojego zajecia, ale kiedy garnek jest pusty a dzieci glodne nie maja innego wyjscia jak wrocic na ulice. Dochod jest faktycznie dobry, ale rzadko bywa dobrowolny...
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePią Lip 19, 2013 12:26 pm

Kacper:

1. Bezbarwność to bezbarwność. Popieranie nowych partii zaprzecza punktom 1, 2
2. To dajmy im pełną wolność wypowiedzi, z wyłączeniem złamania tajemnicy Państwowej itp
3. Banki są główną przyczyną kiepskiego stanu gospodarki całego świata. Trzeba z nimi zrobić porządek. Chodzi mi o stworzenie Banku NBP, bo pko ma tyle wspólnego z Polską... 
4. Wszystko jest możliwe, trzeba umieć to tylko wywalczyć. Ta cała unia europejska godzi w suwerenność kraju i nie wiem czemu jeszcze w niej jesteśmy. Jedyny pozytywny aspekt to otwarte granice, żeby polaczki mogły wyjeżdżać i pracować bez zezwolenia...

Jeżeli mógłbyś to przestaw założenia msp24.pl

5. jw.
6. Pieniądze dla obecnych emerytów znajdą się, potrzebni są tylko dobrzy managerowie i pieniądze z budżetu wynikające z obniżenia akcyzy i podatków na benzynę, legalizacja marihuany i prostytucji, czy zmniejszenie kosztów pracy
7. Dobrze, PO z prawdziwego zdarzenia w szkole  plus powiększenie armii
8. nie wypowiadam się, bo nie znam założeń msp24.pl
9. jw.
10. A niech sobie nas z tym utożsamiają, nie zaszkodzi nam, a wręcz przeciwnie pomoże w zbieraniu propagatorów. Będzie rozgłos, afera i jeżeli nam się uda, kupa pieniędzy wpłynie do budżetu, a młodociani nie będą szli leżeć na 3 lata za grama. Prostytucja? jeżeli będą to legalne firmy, na pewno mniejszy odsetek kobiet pracujących będzie zmuszana do wykonywania tego zawodu. Trochę przesadzacie z tą prostytucją, poznajcie opinie samych kurtyzan to zmienicie zdanie.
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSob Lip 20, 2013 12:18 am

2. Tak jak pisał Kacper - "Zniesenie immunitetow na wykroczenia i przestępstwa pospolite"
3. Czyli po prostu utworzenie nowego, polskiego banku, państwowego, działającego na dogodnych warunkach - nie zgodzi się na to UE bo to sprzeczne z ich zasadami "równej konkurencji".
4. Jak najbardziej - zniesienie VATu na książki chociażby, toż to skandal jest! Wink
6. Uważam że powszechne ubezpieczenie zdrowotne powinno istnieć - przynajmniej na poziomie szpitali i przychodni dla najbiedniejszych. Szpitale powinny nie mieć możliwości zaciągania długów w prywatnych bankach, jedynie np. w Skarbie Państwa. Placówki, generujące najwięcej długów powinny być sprawdzane pod kątem wydajnego zarządzania. Łożymy na Służbę Zdrowia dużo - ale pieniądze te nie idą na nasz kaszel, lecz na osobę która wymaga specjalistycznej opieki, a jej na to nie stać. Skąd wziąć pieniądze dla tego typu pacjenta?
7. Co do armii jestem za obowiązkową służbą wojskową dla mężczyzn - nic tak nie odstrasza agresora jak świadomość, że dookoła będą partyzanci umiejący posługiwać się bronią. Można by pomyśleć z systemem na wzór Szwajcarii (podobnie do pomysłu Kacpra).
8. Ekspertem nie jestem, ale umowy tego typu powinny zostać, zamiast tego należy wprowadzić przepisy ograniczające ich nadużywanie przez pracodawców. Poczekajmy na MSP-24.
9. Też MSP-24
10. W pełni popieram to co napisałeś o marihuanie. Zgadzam się także z tematem prostytutek. Tam gdzie prostytucja jest legalna, same warunki jej uprawiania są lepsze - a także zyski z podatków. Oczywiście musiałoby to zostać obwarowane ostrymi przepisami zabraniającymi handlu ludźmi, ale pomysł w istocie jest IMO słuszny.
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSob Lip 20, 2013 1:00 pm

Co Wy z tą unią europejską, jak ja czytam "unia na to nie pozwoli" to mnie **** strzela. Kim jesteście?! Polakami?! I co nam UE zrobi jak się sprzeciwimy im nakazom i zakazom ? Wojnę nam wypowie?! Ludzie ogarnijcie się... **** mamy z tej unii i nie mydlcie sobie oczu dotacjami itp. Gdyby odpowiedni ludzie byli u władzy to nie potrzebowalibyśmy otwartych granic-bo nikt by nie musiał wyjeżdżać za chlebem, nie potrzebne byłyby również dotacje, bo pieniądze znalazłyby się na wszystkie najpotrzebniejsze cele.

Stasiu Ty jesteś dla mnie tutaj osobą, z którą najlepiej się dogaduje, dziękuję za wsparcie Smile ale muszę napisać kilka słów komentarza:

2. Skoro jesteście za zostawieniem immunitetów, wytłumaczcie mi dlaczego. Wystarczy napisać odpowiedni przepis o wolności wypowiedzi wśród posłów i posłanek, sędziów itd itd. Wskażcie mi  korzyści  posiadania immunitetów przez posłów jakie będzie miał przeciętny Kowalski?
3. Napisałem co myślę o UE i jej mieszaniu się w suwerenność Państw członkowskich. Dodam tylko tyle, że Hitler próbował to samo zrobić tylko trochę bardziej "dynamicznie"... 

Nie zrobimy porządku z bankami - nigdy nie będzie dobrze w tym kraju.

6. A moim zdaniem Państwo nie może wymuszać na obywatelu ubezpieczania się... komuna i tyle. Żyłem jakiś czas w Holandii i tam płaciłem składki (uwaga) 50 Euro tygodniowo na ubezpieczenie, jednak była to firma prywatna i jeżeli człowiek choruje to podstawowe leki ma za darmo! a jeżeli nie choruje to zwracają mu 75% kwoty zapłaconego ubezpiecznia. Dla ludzi biednych zawsze się znajdą pieniądze, trzeba je zabrać bogatym. Nie może być tak, żeby biedni płacili na biednych bo będzie to układ zamknięty.
7. Też jestem takiego zdania, zboczycie za 25 lat jaki dżihad będzie w europie jak wszystkie muslimy podorastają i będą większością.
8. Tak jak już wspomniałem" " Jeżeli obniżysz odpowiednio koszty pracy, dasz ludziom możliwość rezygnacji z ZUS'U to na co umowy śmieciowe ? Różnic w kosztach nie będzie zbyt dużych, jedynie takie, że pracownik będzie miał mniej przywilejów..."
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSob Lip 20, 2013 7:59 pm

Unia, Unia, wszędzie Unia... ;)Jestem jej zupełnie przeciwny, po rozmowach z sympatykami Unii bardziej się utwierdzam w swoim przekonaniu. To po prostu mój komentarz - aby wprowadzić w życie ten punkt, w przeciwieństwie do innych, trzeba by wystąpić z UE.

Już odpowiadam po co dla posła immunitet - jako osoba publiczna działająca, teoretycznie dla dobra obywateli, musi być chroniona przed naciskami. Mogą być one generowane przez grupy, którym zależy na uciszeniu danej osoby. Jednakże nie można nikogo zastraszyć poprzez mandat za przekroczenie prędkości czy za picie w miejscu publicznym. Dlatego też powinien istnieć immunitet na pewno, ale w ograniczonej formie.
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeNie Lip 21, 2013 12:10 pm

Stasiu, tak jak wspominałem, należy im zabrać immunitety i dać ustawową wolność wypowiedzi i nic więcej. 

Dobra jakieś decyzje w sprawie dekalogu ? Może jakiegoś vote'a zrobimy? Bo znowu powstanie temat, dużo chęci, mało czynów.
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeNie Lip 21, 2013 12:31 pm

Dodałem ankietę, oraz moja propozycja poniżej:


Dekalog:

(Aby otworzyć kliknij na "Dekalog")
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePon Lip 22, 2013 6:18 pm

Zauważyłem pewną niekonsekwencję w tym głosowaniu, mam na myśli punkt który aktualnie ma przewagę: "Tak, w formie zmienionej (propozycja CAŁOŚCI w poście)". 

Ludzie, musimy dojść jakoś wspólnie do porozumienia... takie głosowanie do niczego dobrego nie doprowadzi... Ja jestem w stanie zaakceptować propozycje Stasia (zaktualizwone/poprawione moje wypociny). Trzeba to ładnie ubrać w słowa i wpisujemy to w statut.

Zadawałem ostatnio to pytanie- nie uzyskałem odpowiedzi. Czy PR jest legalnie działającą organizacją obywatelską wciągniętą na listę ? Jeżeli nie, to trzeba się tym zająć. Dalej atakujemy fb, internety, dogadujemy się z innymi organizacjami, a później wielki booooom i pół polski wychodzi na ulice.
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimePon Lip 22, 2013 7:40 pm

Właśnie nie jest! I to mnie razi! Bo powinna być stowarzyszeniem... Do tego potrzeba jednak kilku ludzi sensownych, udzielających się regularnie mieszkających w miarę blisko. Mamy aktualnie około może 3 osób udzielających się, mieszkających daleko od siebie. Potrzebujemy 5 do zarządu, 3 do komisji rewizyjnej, i jeszcze minimum 7 innych do podpisania listy założycielskiej...
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeWto Lip 23, 2013 6:41 am

Stasiu, ogarnijmy założenia ruchu, później wygląd forum, a następnie weźmiemy się za pozyskiwanie członków- będą członkowie, będą struktury, będzie stowarzyszenie.

Kto się pisze na ostrą jazdę bez trzymanki ? Very Happy
Powrót do góry Go down
Niedźwiadek
Pospolite Ruszenie
Niedźwiadek


Liczba postów : 89
Poparcie : 95
Join date : 01/04/2013
Age : 31
Skąd : Opolskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeWto Lip 23, 2013 12:31 pm

Ogarnijmy te założenia, a później jazda bez trzymanki:)
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeWto Lip 23, 2013 8:01 pm

To co sądzicie o tych założeniach? Można je zacząć wplątywać w statut i zmieniać na Facebooku? Wink
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSro Lip 24, 2013 9:50 am

3 głosy... Ale ilu w sumie nas jest (tych aktywnych)? pięciu? sześciu? Trzeba to ładnie w słowa ubrać teraz.
Powrót do góry Go down
Niedźwiadek
Pospolite Ruszenie
Niedźwiadek


Liczba postów : 89
Poparcie : 95
Join date : 01/04/2013
Age : 31
Skąd : Opolskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSro Lip 24, 2013 1:46 pm

Trzeba zmienić punkty 7,8 i 10 i będzie ok. I poczekać, niech się wypowiedzą jeszcze z 2-3 aktywne osoby. Musi nas być więcej.
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSro Lip 24, 2013 5:50 pm

W takim razie zaproponuj coś Niedźwiadek co do tych punktów, o których mówisz, zobaczymy - drogą dyskusji może do czegoś dojdziemy. Myślę że do aktywnych osób to nie jestem do końca pewien co do tego, ponieważ jest tu nas mało:) Myślę że głos może zabrać jeszcze Kacper i nikt więcej - głucho tu u nas Wink
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSro Lip 24, 2013 7:02 pm

Czekam na wypowiedź rebelii Wink
Powrót do góry Go down
kurde_blaszka
Pospolite Ruszenie
kurde_blaszka


Liczba postów : 62
Poparcie : 70
Join date : 03/04/2013
Age : 89
Skąd : ZIEMIA PRZODKÓW

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeSro Lip 24, 2013 8:29 pm

A ja mam takie pytanie jakby dodać do tego taki punkt - obrona polski i polskich obywateli oraz koniec zakłamywania historii na arenie międzynarodowej oczywiście trzeba to bardziej ubrać w słowa ale wydaje mi się że jest to duży problem bo mnie osobiście h... strzela jak słyszę o tych polskich antysemitach i ich obozach

 // ale ze mnie łoś dekalog to dyszka ;P a gdyby do jakiegoś punktu to doczepić?
Powrót do góry Go down
Niedźwiadek
Pospolite Ruszenie
Niedźwiadek


Liczba postów : 89
Poparcie : 95
Join date : 01/04/2013
Age : 31
Skąd : Opolskie

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeCzw Lip 25, 2013 8:43 am

Heh, właśnie chodziło mi aby wypowiedział się ktoś taki jak Kurde Blaszka. Kacper i jeszcze ktoś się napewno wypowie.

Druga sprawa, ja wam przedstawiałem co i jak.
Napewno żaden przymus wojskowy, nic nigdy przymusem i lepiej abyśmy to wszyscy zapamiętali.

Co do 8 punktu to może i racja, lecz tu trzeba więcej osób by się wypowiedziało. Sam wolałbym by mnie ktoś zatrudnił najpierw na umowę zlecenie. Ostatnio chcieli mi zaproponować pracę, ale zrezygnowałem, myśleli chyba, że 20 latek który jest w trakcie zdobywania "średniego" oleje szkołę i będzie pracował na stałe 6 dni w tygodniu.

10 punkt, skoro chcecie opodatkować prostytutki, to proponuję także utworzyć specjalną komisję śledczą, która będzie miała za zadanie kontrolowania zarobków żebraków. Podejdzie 2 panów w garniturach do żebraka pod koniec dnia jego "pracy" i przeliczy jego zarobek, następnie jak żebrak zarobi np 100zł to Ci panowie zabiorą mu 23zł na skarb państwa:)
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitimeCzw Lip 25, 2013 7:39 pm

Wiesz jest problem z tymi śmieciowymi umowami. Ja rozumiem o co chodzi. Nie będę ukrywał, że sam korzystam z takich rozwiązań(choć wolałbym być zarejestrowany na umowę o pracę na taką kasę jaką zarabiam), jednak weź pod uwagę, że mamy kapitalizm i jeżeli ktoś ma 1000 pracowników i może na każdym zaoszczędzić 500 zł miesięcznie to dla niego jest to już 500 000 w kieszeni i na pewno zaoszczędzi. A jak ktoś się postawi, to go taki delikwent zwolni. W krajach wysokorozwiniętych, w których miałem okazję pracować- były takie umowy, ale nie różniły się od umowy o pracę: 

- krótkim terminem zawieranej umowy,
- krótkim terminem wypowiedzenia,
- brakiem odprawy

Wszystkie składki zdrowotne, emerytalne, "wakacyjne"(pieniądze wypłacane na żądanie w przypadku zaplanowanego urlopu, żebyś miał na ten urlop Wink), urlopy zawierały się w takiej umowie. Taką umowę zlecenie- to ja rozumiem. Jeżeli taką masz na myśli to jestem za Smile

Umowa o dzieło? czemu nie. czemu nie, ale nie wiem jak to ugryźć, żeby nie było tak, że po zmianie przepisów wszyscy pójdą robić na umowę o dzieło. Dlatego bałbym się takie umowy- lepiej ją zlikwidować.



Niedźwiadek popadasz w ekstrema... 

Bardzo Cię lubię, ale teraz to już bajdurzysz... Porównywanie kobiety, która bierze 100-500 zł za godzinę (pewnie w rzeczywistości jakieś 30-150zł), darmowy wikt, ochronę, używki etc etc, do człowieka, który ma połowę tego za marznięcie i spieprzone życie bez perspektyw... (cyganów się to nie tyczy. Ich bym opodatkował, a najchętniej, no mniejsza z tym co bym z nimi najchętniej zrobił)

Masz jakieś mylne pojęcie o pracy prostytutki. Naoglądałeś się filmów, pewnie nigdy nie byłeś w domu uciech, nie poznałeś osobiście osoby wykonującej najstarszy zawód świata, stąd taki pogląd. Uwierz mi, że tylko niewielki procent jest przymuszany do tego co robią. Pojedź za odrę i zobacz jak to wygląda. Chyba już pisałem jak to było w stanach- była prohibicja- gangi przejęły czarny rynek alkoholu i podorabiały się fortun. Alkohol był złej jakości, a Państwo traciło miliardy dolarów. Tak samo jest z narkotykami i prostytucją. Używki te będą złej jakości i Państwo nie będzie miało z tego nic. W zamian za to politycy są bardzo dobrze opłacani :)I uwierz mi, wybuchnie bomba atomowa zostawiając 1% populacji całego świata, a wybuch nie pogrzebie alkoholu, narkotyków i prostytucji. Jeżeli nie możesz z czymś walczyć to to przejmij i kontroluj(dlatego np stany zjednoczone handlują bronią na czarnym rynku).


EDIT:

Zapomniałem o przymusie wojskowym. Stasiu już napisał o lękach potencjalnych agresorów, związanych ze świadomością obronną/militarną narodu tłamszonego. Dołóż do tego świadomość agresora jakim jest Państwo i strach tych skurczybyków przed pospolitym ruszeniem, wiosną ludów, powstaniem lub jak to sobie inaczej nazwą. Musimy szkolić chłopów jak obchodzić się z bronią ( i nie chodzi mi o Bronisławę Very Happy ). Coś w stylu pół roku, lub jeżeli studiujesz to jeden semestr dłużej się będziesz uczył i spędzisz go w Ustrzykach Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dekalog Pospolitego ruszenia Empty
PisanieTemat: Re: Dekalog Pospolitego ruszenia   Dekalog Pospolitego ruszenia I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Dekalog Pospolitego ruszenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Charakter Pospolitego Ruszenia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pospolite Ruszenie :: Ruch Pospolite Ruszenie :: Sprawy Organizacyjne Ruchu-
Skocz do: