Pospolite Ruszenie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Oficjalne forum ruchu Pospolite Ruszenie - spiskujemy już od 4039 dni
 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Kto jest na Forum
Na Forum jest 2 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 2 Gości

Brak

Najwięcej użytkowników 85 było obecnych Wto Maj 14, 2013 8:02 pm
Latest topics
» WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
Legalizacja marihuany I_icon_minitimeby "X"WOJOWNIKREBELIANT"X" Wto Gru 10, 2013 9:39 pm

» Ancient Knowledge napisy PL - Świadomość,Święta Geometria, Cymatics, Iluzja rzeczywistości.
Legalizacja marihuany I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:29 pm

» Leczenie próchnicy i ubytków - Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
Legalizacja marihuany I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:26 pm

» Podręcznik Globalnej Suwerenności - Johny Liberty
Legalizacja marihuany I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:22 pm

» UNGRIP (PL) - Uniezależnienie
Legalizacja marihuany I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 4:53 pm


 

 Legalizacja marihuany

Go down 
4 posters

Co sądzisz o marihuanie?
Jestem za pełną legalizacją!
Legalizacja marihuany I_vote_lcap25%Legalizacja marihuany I_vote_rcap
 25% [ 1 ]
Depenalizacja, posiadanie na własny użytek, kary tylko za dilerkę.
Legalizacja marihuany I_vote_lcap75%Legalizacja marihuany I_vote_rcap
 75% [ 3 ]
Jestem przeciw, powinno zostać tak jak jest lub można wręcz zaostrzyć przepisy.
Legalizacja marihuany I_vote_lcap0%Legalizacja marihuany I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 4
 

AutorWiadomość
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Legalizacja marihuany   Legalizacja marihuany I_icon_minitimePią Lip 26, 2013 5:37 pm

Co sądzicie o legalizacji marihuany?

Na wstępie powiem, że w ogóle nie palę, nie pociąga mnie to, nie palę nawet papierosów. ;)Uważam jednak, że obecna sytuacja jest niekorzystna - zarówno dla obywateli i państwa.
Moim zdaniem powinna być ona chociażby depenalizowana. Posiadanie niewielkich ilości powinno być legalne, a przekroczenie wartości wykroczeniem, ew. powinny istnieć kary za dilerkę, zwłaszcza wśród nieletnich. Posiadanie jednego krzaka chyba nie byłoby gorsze od trzymania kraty piwa w lodówce. ;)Moim zdaniem kuriozalne są sytuacje gdy osoby są posyłane do więzienia za posiadanie 1g. Ostatnio głośny przypadek: http://tomaszczukiewski.natemat.pl/69455,siedzialem-w-celi-z-morderca-wywiad-z-pawlem-falkowskim-skazanym-na-rok-wiezienia-za-posiadanie-jednego-grama

Jakie macie pomysły na regulacje prawa, co w ogóle sądzicie o marihuanie, można ją porównywać do alkoholu, papierosów? Czy powinna zostać ona zalegalizowana? Może tylko depenalizacja? Na jakich warunkach? Zapraszam do dyskusji!

[w tym dziale możecie pisać bez rejestracji]
Powrót do góry Go down
Machei
Gość




Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Legalizacja...   Legalizacja marihuany I_icon_minitimeSob Lip 27, 2013 8:20 am

Ja uważam tak samo, ponieważ kraj nie myśli, zamiast to zalegalizować i objąć zioło podatkiem to zakazuje i taka prawda że ta sama ilość która powinna kosztować z 15zł kosztuje 30zł

Pomyślmy tak, zakazaliśmy rośliny która normalnie sobie rosła... dla tego jestem za legalizacją(oczywiście z jakimś limitem[W sobie jak i przy sobie, po przecież po ziole jest gorzej niż po browarach. Czyli po prostu rozpi...ol na drodze])

Machei Thurston(FB)
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Re: Legalizacja marihuany   Legalizacja marihuany I_icon_minitimeSob Lip 27, 2013 10:16 am

Uwazam ze marycha powinna zostac na pewno zdepenalizowana. Co do legalizacji, moznaby sie potem nad tym zastanowic, przeprowadzic badania, wybrac jakis obszar pilotazowy, gdzie bylaby legalna. Nastepnie podsumowac wplywy jakie by przyniosla, oraz szkody ktore by spowodowala. Na pewno bylyby i plusy i minusy legalizacji, ale najpierw nalezaloby je poznac, podejsc do tematu naukowo, bez obciazenia przesadami i niesprawdzonymi opiniami.

Ostatecznie sadze ze i tak uprawianie jak i obrot marihuana bedzie legalny, historia nam podpowiada ze kazda prohibicja daje bardzo negatywne rezultaty. Jednak choc depenalizacja jest bardzo wazna, gdyz obecny stan prawny wtlacza mlodych ludzi w polswiatek przestepczy, to temat legalizacji marihuany moze sie pojawic po naprawie stanu panstwa, ktore jest w rozsypce. Najpierw gospodarka, a potem inne pierdoly - taka powinna byc kolejnosc.
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Re: Legalizacja marihuany   Legalizacja marihuany I_icon_minitimeSob Lip 27, 2013 12:08 pm

Moje stanowisko jest takie: Marihuana powinna być legalna i hodowana przez Państwo w państwowych coffeeshopach. Ale nie będzie. Dlaczego? Bo mafia bardzo dobrze opłaca polityków, aby Ci nie zalegalizowali jej... amen.
Powrót do góry Go down
POKOLENIE-ZIZ
Weteran
Weteran
POKOLENIE-ZIZ


Liczba postów : 217
Poparcie : 391
Join date : 30/03/2013
Age : 33
Skąd : Warszawa

Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Re: Legalizacja marihuany   Legalizacja marihuany I_icon_minitimeNie Lip 28, 2013 4:17 pm

Chyba wszystko jasne?! dlaczego marihuana powinna być legalna ,no i dlaczego nie bedzie...
wszedzie mafia ,wszędzie widzę mafię

Legalizacja marihuany Cetk
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Re: Legalizacja marihuany   Legalizacja marihuany I_icon_minitimeNie Lip 28, 2013 7:34 pm

Lekka przesada przy tym wyliczeniu wplywu z podatku, jakby koszt 1g mial wynosic 2.50 zl, plus 27.50 podatku.... Wedlug mnie to mocno naciagane, ale niech to bedzie nawet 10 + 20 podatku, to w skali miesiaca byloby to 40 mln do budzetu w samej Warszawie. Z drugiej strony nie ma tu uwzglednionych kosztow spolecznych legalizacji(leczenie uzaleznionych, usuwanie szkod spowodowanych przez jaraczy), wiec to znowu demagogia. Zreszta skad te 2 tony tygodniowo? Ktos to sprawdzal?

Tak czy siak, zysk dla panstwa bylby zapewne znaczny... Wiekszosc mlodych jest za legalizacja, my tu na forum w wiekszosci takze. Tylko nadal nie wiem czy to dobry pomysl wychylac sie z takimi postulatami. Rastak oczywiscie optuje za. Reszta sie nie wypôwiedziala wystarczajaco jasno. Ja jestem "za i przeciw", czyli wstrzymuje sie od glosu. A reszte to chyba trzeba bedzie kazdego z osobna zapytac.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Legalizacja marihuany Empty
PisanieTemat: Re: Legalizacja marihuany   Legalizacja marihuany I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Legalizacja marihuany
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pospolite Ruszenie :: Dyskusja :: Forum wymiany poglądów-
Skocz do: