Pospolite Ruszenie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Oficjalne forum ruchu Pospolite Ruszenie - spiskujemy już od 4017 dni
 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Kto jest na Forum
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość

Brak

Najwięcej użytkowników 85 było obecnych Wto Maj 14, 2013 8:02 pm
Latest topics
» WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeby "X"WOJOWNIKREBELIANT"X" Wto Gru 10, 2013 9:39 pm

» Ancient Knowledge napisy PL - Świadomość,Święta Geometria, Cymatics, Iluzja rzeczywistości.
Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:29 pm

» Leczenie próchnicy i ubytków - Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:26 pm

» Podręcznik Globalnej Suwerenności - Johny Liberty
Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:22 pm

» UNGRIP (PL) - Uniezależnienie
Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 4:53 pm


 

 Ogólnopolskie Dni Protestu

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
"X"WOJOWNIKREBELIANT"X"
Entuzjasta
Entuzjasta



Liczba postów : 25
Poparcie : 35
Join date : 19/05/2013
Age : 33
Skąd : Warszawa

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeCzw Sie 22, 2013 7:58 pm

http://www.gornik.info.pl/index.php/home/temat-numeru/223-ogolnopolskie-dni-protestu-dosc-lekcewazenia-spoleczenstwa
Pewnie wszyscy wiedzą, bo i w wiadomościach o tym trąbią ale co myślicie by wyjść i powiedzieć NIE DLA RZĄDU. Podobno mają to być największe protesty po 1989. Wspomagać?
Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik



Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeSob Sie 31, 2013 3:44 pm

Nie wiem jak reszta, ale ja tam jade. A nuż się uda wprowadzić, któreś z postulatów a jak nie to i tak media będą musiały pokazać to w TV.
Powrót do góry Go down
"X"WOJOWNIKREBELIANT"X"
Entuzjasta
Entuzjasta



Liczba postów : 25
Poparcie : 35
Join date : 19/05/2013
Age : 33
Skąd : Warszawa

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeNie Wrz 01, 2013 11:15 am

Pokażą. Już się mówi na ten temat.Szkoda tylko, że media głównie gadają  o sprawach dot. ruchomego czasu pracy, a 14 września ma być ogólnie antyrządowo. Miało być, potem miało nie wypalić. Wiadomo, że będzie. Pełno jest na stronach innych organizacji nastawionych antyrządowo zarówno skrajnie prawicowych jak i lewicowych o tym wydarzeniu. Niektórzy wręcz piszą, że to będzie największa antyrządowa manifestacja po 1989. Trzeba iść, bo będziemy jedli szczaw i mirabelki. Aż szkoda gadać jak się obejrzy w telewizji co wyprawia rząd.
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeNie Wrz 01, 2013 2:54 pm

Po piersze, przepraszam, Cie X, za taka pozna odpowiedz w tym watku dotyczacym waznej kwesti z puntku widzenia polityki ruchu. Poczatkowo nie bylem do konca przekonany odonosnie rzeczywistego celu inicjatywy Solidarnosci, Jakie dorazne korzysci ma ona przyniesc i komu, jaki ma miec wplyw na rozwoj wypadkow w kraju w zwiazku z coraz wiekszym oburzeniem Polakow i radykalizujacymi sie nastrojami spolecznymi w Polsce... Poczytalem co nieco, na ten temat, zasiegnalem opinii kilku osob i powiem szczerze ze nadal nie mam ani klarownej odpowiedzi na dreczace mnie watpliwosci, ani tez ugruntowanej opinii na temat samej akcji, oraz zwiazku zawodowego Solidarnosc i jej szefa Piotra Dudy.

Pewnosci nie mam, jednak odnosze wrazenie, ze akcje Dudy maja na celu bardziej ustabilizowanie sytuacji politycznej w Polsce niz nia zachwianie. Wydaje mi sie wspomaga on PiS i wskazuje na nich jako na gwranatow zmian, ktorych domaga sie spoleczenstwo, a jednoczesnie kanalizujac niepokoje spoleczne w kierunku:
- pokojowych protestow(to akurat popieram)
- negocjacji, dialogu ze strona rzadowa,
- pozniejszego ogloszenia sukcesu i zadowolenia z drobnych ustepstw ze strony wladzy, nie majacych wiekszego znaczenia dla spoleczenstwa - ktore jedna beda przedstawiane jako przyklad na rozwiazywanie konfliktow polityka-narod w przyszlosci.

Jednym slowem, wyglada to na betonowanie i wspieranie obecnego ukladu, a przy okazji promocje osoby samego przewodniczacego Dudy. Dlatego osobiscie go nie popieram, a jego akcje traktuje wtrzemiezliwie, ze sporym dystansem.

Jednak jezeli chodzi o obecnosc na samej akcji protestacyjne, to tak... ja tez sie tam wybieram i chcialbym sie tam stawic wraz z delegacja kilku innych czlonkow PR.
(powiedzmy ze tak na 80% bede, bo kilka rzeczy musze jeszcze dograc w zwiazku z wyjazdem, i nie wiem czy mi sie wszystko uda tak jak zaplanowalem - chodzi glownie o transport i o miescowke w Warsawie, gdzie moglbym sie zadekowac na te pare dni).

Wybieram sie tam z jednego wzgledu - jak wyczytalem w zalaczonym przez Ciebie artykule: "13 wrzesień (piątek) ,,Dzień debat z ekspertami oraz wolnej trybuny'' w Miasteczku przed Sejmem RP".
Chodzi oczywiscie o ta wolna trybune... Jest to okazja do zaprezentowania swojej opinii i przedstawienia ruchu szerszym rzeszom spoleczenstwa. Nalezy wykozystac taka okazje w celu promocji ruchu oraz jego zalozen. Bedzie okazja zeby, nawet wbrew linii nakreslonej przez organizatorow protestu, przedstawic Polakom trzecia droge - mozliwosc wykluczenia calego obecnego uklady z polityki, zamiast wyboru mniejszego zla, co proponuje Solidarnosc, z dwoch jedynie mozliwosci: zaklamanego i zlodziejskiego PO, oraz uosobienia ciemnoty i partyjaniactwa czyli PiSu.

W przypadku gdybym jednak nie mogl tam dotrzec, dobrze by bylo, by delegacja ruchu i tak sie tam zjawila i przedstawila tam nasze racje. Szkoda nie wykorzystac nadazajacej sie okazji.
Powrót do góry Go down
"X"WOJOWNIKREBELIANT"X"
Entuzjasta
Entuzjasta



Liczba postów : 25
Poparcie : 35
Join date : 19/05/2013
Age : 33
Skąd : Warszawa

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeNie Wrz 01, 2013 5:34 pm

Wydaje mi sie wspomaga on PiS i wskazuje na nich jako na gwranatow zmian, ktorych domaga sie spoleczenstwo, a jednoczesnie kanalizujac niepokoje spoleczne w kierunku:
Nie wydaje mi się aby to było grane pod Pis
http://www.wprost.pl/ar/415027/Politycy-PiS-Solidarnosc-protestuje-tez-przeciwko-nam/
Hasło dnia 14 września "Dość lekceważenia obywateli" jest hasłem skierowanym do każdego polityka. Wiem, że Solidarność to już nie to samo i troche pod Pis gra ale trzeba spróbować moim zdaniem. Poza tym jak patrzyłem na strony różnych organizacji to traktują to wystąpienie jako protesty przeciwko temu rządowi i partiom. Moim zdaniem Duda teraz pod pis nie gra jak widziałem jego wypowiedzi w telewizji. Szkoda byłoby nie być JESLI MIAŁYBY TO BYĆ największe protesty przeciwko temu rządowi i temu co się dzieje
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeNie Wrz 01, 2013 7:02 pm

X\"WOJOWNIKREBELIANT"X napisał:
Szkoda byłoby nie być JESLI MIAŁYBY TO BYĆ największe protesty przeciwko temu rządowi i temu co się dzieje
Zgadzam sie, to drugi powod zeby sie tam zjawic, obok tego ze szkoda nie wypowiedziec sie na forum pozostalych ruchow spolecznych. Nalezy przedstawiac swoje racje i polemizowac jezeli nie zgadzamy sie z czyimis pogladami, a nie wycofywac sie z dyskusji.
Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik



Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimePon Wrz 02, 2013 12:31 pm

Też jestem tak sceptyczna do solidarności jak Kacper bo jakby nie patrzeć ludzie którzy doszli w niej "po trupach" do władzy oszukali wiele milionów Polaków bo zamiast rozprawić się do końca z komuchami doprowadzili do tego, że wielu zbrodniarzy do dzisiaj jest na wolności mniej więcej dlatego, że dowody na ich zbrodnie zostały bezpowrotnie utracone lub są przechowywane "na zaś" żeby ktoś mógł mieć na kogoś haka.

Nie uważam że ktokolwiek rządzi solidarnością, działa w dobrej wierze, ale myślę że Ogólnopolskie dni protestu są okazją do przedstawienia swoich poglądów związkowcom, którzy są największą grupą społeczną wśród Polaków. Pozatym możemy promować ruch, może i rozdawać ulotki. Najważniejsze żeby uświadomić ludzi że warto sprzeciwić się teraźniejszej władzy.
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeSro Wrz 04, 2013 11:19 am

No wlasnie.. A ja juz jestem coraz mniej przekonany czy uda mi sie dotrzec na dni protestu...
Zanim sie wybiore w taka daleka podroz, musze zrobic cos przy aucie, a to moze potrwacf. No chyba ze soliradnosc bedzie ludzi dowozic, a calkiem mozliwe ze bedzie, bo musza jakos dotransportowac tych zwiazkowcow do Warszawy.

Skontaktuje sie z organizatorami i zapytam, czy bedzie jechal autobus z lubuskiego, jak tak to sie zabiore z nimi. BC, pisalas ze tez sie tam wybierasz, zapytam wiec tez czy w twoim miescie bedzie podstawiany autobus.

Jesli jednak tam nie dotre, to tez nic wielkiego sie nie stanie, myle ze i tak jakas delegacja ruchu sie pojawi. Zglosze nas ze bedziemy chcieli dac swoja przemowe w dniu otwartej mownicy dla organizacji pozarzadowych. Musimy przygotowac przemowienie ten kto bedzie na miejscu ten je wyglosi. Nie trzeba sie go bedzie uczyc na pamiec, normalnie przeczyta sie je z kartki...
Dobrze jest miec jakis gadzet, cos zwiazanego z tekstem ktory bedzie wygloszony.

Co do ulotek, to owszem mozna porozdawac troche, ale nie ma sie co skupiac na tym zadaniu, bo nie dotrze sie w ten sposob do zbyt wielu osob. Oczywiscie dobrze jest miec je przy sobie, bo jak nie ma nic ciekawszego do roboty to mozna porozdawac. Ulotki sie przydaja tez jak sie rozmawia z ludzmi, kazdy rozmowca zawsze docieka szczegolow - to dosc meczace tlumaczyc w kolko jedno i to samo.

No i na koniec, zelazna zasada obowiazujaca czlonkownruchu - nie wyrazamy poparcia dla Solidarnosci, ani Dudy, Pospolite Ruszenie zachowuje tutaj dystans. Popieramy ich postulaty, i to ze wyprowadzili ludzi na ulicde, ale skala tego protestu powinna byc znacznie wieksza.

Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik



Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeSro Wrz 04, 2013 3:11 pm

"nie wyrazamy poparcia dla Solidarnosci, ani Dudy, Pospolite Ruszenie zachowuje tutaj dystans." - jak dla mnie to jest oczywiste. Jade ze związkowcami tylko dlatego że mamy część wspólnych postulatów i że podwózka jest za free Very Happy Chyba z każdego większego miasta będzie autobus, Jak nie z Gubina to z Zielonej Góry mógłbyś pojechać, ale nie wiem jak to dokładnie jest bo znajomy mi załatwia miejsce.

To oni pozwolą komuś z poza solidarności powiedzieć cokolwiek?
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeCzw Wrz 05, 2013 2:28 pm

no... zadeklarowali na swojej stronie:
Cytat :
13 września (piątek)

Dzień otwarty (Hyde Park) z wolną trybuną dla organizacji biorących udział w manifestacji.

W tym dniu w miasteczku przed Sejmem RP od godz. 12.00 będą kontynuowane debaty eksperckie, w tym na temat referendów obywatelskich. Ok. godz. 16.30 scena i mikrofon zostaną udostępnione organizacjom społecznym, inicjatywom obywatelskim, a także wszystkim organizacjom wspierającym nasz protest.
ED:

Zaznaczył, że wspólnie z pozostałymi centralami związkowymi "S" przyjęła formułę otwartą, zapraszając do udziału każdego, kto popiera związkowe postulaty.

Zgłosiło się do nas wiele środowisk, organizacji społecznych, inicjatyw obywatelskich, także i partii politycznych. Dlatego od 11 do 13 września, a w sposób szczególny w piątek (13 września) na scenie przed Sejmem RP przewidzieliśmy dla każdej z tych grup możliwość zaprezentowania swojej obecności i swoich postulatów" - zaznaczył.

Szef "S" podkreślił, że zgodnie z decyzją międzyzwiązkowego sztabu protestacyjnego na głównej scenie na placu Zamkowym przewidziane są wyłącznie wystąpienia związkowo-społeczne. "W tym dniu nie przewidujemy wystąpień polityków"
zglosilem juz nasza chec udzialu w tym cyrku Smile
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitimeWto Wrz 10, 2013 7:36 pm

A ja to pier**** 

"ogólnopolskie dni protestu" żryjcie posiłek zaserwowany przez rząd. 

Dają Wam, jak to śpiewał dezerter "kotlet mielony ze zgniłych ideałów". To jest wszystko na pokaz i zrozumcie to wreszcie. Nawet związki zawodowe da się przekupić Wink


Remember, remember the fifth of November
The Gunpowder Treason and Plot
I see of no reason,
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot...

Guy Fawkes, Guy Fawkes,
'Twas his intent.
To blow up the King and the Parliament.
Three score barrels of powder below.
Poor old England to overthrow.

zapraszam 5 listopada na ulice Warszawy.

https://www.facebook.com/events/544544378934579/


Ogólnopolskie Dni Protestu 1170876_547746761941078_1918794389_n
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ogólnopolskie Dni Protestu Empty
PisanieTemat: Re: Ogólnopolskie Dni Protestu   Ogólnopolskie Dni Protestu I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Ogólnopolskie Dni Protestu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pospolite Ruszenie :: Ruch Pospolite Ruszenie :: Sprawy Organizacyjne Ruchu-
Skocz do: