Oficjalne forum ruchu Pospolite Ruszenie - spiskujemy już od 2217 dni
 
IndeksPortalSzukajRejestracjaZaloguj
Kto jest na Forum
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość

Brak

Najwięcej użytkowników 85 było obecnych Wto Maj 14, 2013 8:02 pm
Latest topics
» WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media I_icon_minitimeby "X"WOJOWNIKREBELIANT"X" Wto Gru 10, 2013 9:39 pm

» Ancient Knowledge napisy PL - Świadomość,Święta Geometria, Cymatics, Iluzja rzeczywistości.
10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:29 pm

» Leczenie próchnicy i ubytków - Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:26 pm

» Podręcznik Globalnej Suwerenności - Johny Liberty
10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:22 pm

» UNGRIP (PL) - Uniezależnienie
10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 4:53 pm


Share
 

 10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media

Go down 
AutorWiadomość
BladyMamut
[Delegat]
[Delegat]
BladyMamut

Liczba postów : 56
Poparcie : 138
Join date : 08/04/2013
Skąd : UK

10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media Empty
PisanieTemat: 10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media   10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media I_icon_minitimePon Kwi 08, 2013 7:48 am

10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media

Oto, oparta o prace amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego, lista "10 strategii manipulacji medialnych" dokonywanych przez establishment polityczny i korporacje biznesowe. To już chyba żadna tajemnica iż ?wyższe władze polityczne" chcą manipulowaćnaiwnym społeczeństwem, oszukiwać i mamić ludzi, a uśpieni i zaślepieni ludzie, poddają się wszystkiemu co usłyszą w popapranych mediach. Noam Chomsky znany jest ze swoich krytycznych analiz mediów w USA oraz - czasem odbieranej jako radykalnej - krytyki polityki wewnętrznej i zagranicznej USA oraz układów społecznych we współczesnym zamerykanizowanym świecie, formułowanej w niedwuznaczny i radykalnie dosadny językowo sposób. Przez wielu uważany jest również za radykalnego pacyfistę.

1. ODWRÓĆ UWAGĘ
Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. "Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za "Silent Weapons for Quiet Wars").

2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
Ta metoda jest również nazywana "problem ? reakcja ? rozwiązanie". Tworzy problem, "sytuację", mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3. STOPNIUJ ZMIANY
Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku ? zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4. ODWLEKAJ ZMIANY
Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako "bolesnej konieczności" i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że "wszystko będzie dobrze" i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA
Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? "Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat" (zob. Silent Weapons for Quiet War).

6. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI
Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

7. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI
Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. "Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

8. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM
Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to "cool" być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY
Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10.POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE
Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej "system" osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

KOMENTARZ:
Noam Chomsky bez żenady wyłożył taktykę działania światowych mediów (Hollywood, w Polsce ? Gazeta Polska, Dziennik, Gość Niedzielny, Newsweek, Wyborcza, Gazeta Świętojańska, Super Express, Dziennik Zachodni, Tok FM, TVN, Polsat). Rola tych mediów w 100% wpisuje się w tą złowieszczą taktykę. Pewien cynizm Chomskiego polega na tym, że odsłaniając manipulacje czy raczej oszystwa mediów staje się jakby "mediatorem" co otwiera mu drogę do dalszych "demaskatorskich" wypowiedzi lecz w rzeczywistości nie przedstawia poważnych metod obrony przed tym oszustwem.

Pewny swego Noam Chomsky kpi w żywe oczy oszukiwanym ludziom kasując przy okazji tantiemy z opublikowanych książek z których oprócz uświadomienia nic nie wynika. Ale w USA nie może zachęcać do walki z systemem politycznym, gdyż zaraz skończyłby jak Bin Laden - zamordowany przez służby specjalne albo jako czub w zakładzie psychiatrycznym z opinią "jednostki o nieadekwatnej osobowości wrogo usposobionej". Patriotyzm i ofiary wojenne w Polsce są teraz niepopularne za sprawą wiadomych mediów, gdzie broni się żołnierzy okupujących Irak czy Afganistan chociaż są ludobójcami i okupantami, najeźdźcami.

Władze polityczne działają wedle zasady "Zrób tak, aby ryby nie wiedziały,że woda istnieje, póki nie zostaną wyrzucone na brzeg". Rozrywka czyli artystycznie opakowana informacja zmienia warunki życia i najważniejsze postawy ludzkie. Jest to swoista inwazja "zbrojna" najczęściej niewybrednym dowcipem, chamstwem, promocją zboczeń, dewiacji i odmiennych orientacji. Życie w dużym tempie oraz natłok wiadomości i obrazów medialnych z różnych części świata przeobraża ? niestety - nasze życie intelektualne i emocjonalne bez walki i akceptacji z naszej strony!

Głównym winowajcą są sami ludzie siedząc godzinami przed telewizorem czy innymi mediami powodującymi degrengoladę mózgu. Ludzki umysł przyswaja 24 klatki na sekundę i to się bardzo wykorzystuje w medialnym syfie. Filmy w których szybko przelatują obrazy zdarzeń, zmieniają się wątki, zaburzają ludzkie myślenie i zdrowy rozsądek. Oznacza to ni mniej ni więcej, że około 2000 bitów dociera do naszej świadomości chociaż człowiek ma "szynę danych" posiadającą jakieś 400 miliardów bitów. Powoduje to powstawanie całej masy sieci i połączeń synaps składających się z potężnej ilości informacji, które nadają się tylko do kosza. Po wielu latach taki człowiek może posiadać tak potężną strukturę takich bezsensownych połączeń, że nie jest w stanie nawet rozsądnie myśleć, bo jest przeładowany zupełnie nie potrzebą informacją.

Dobrym przykładem dla punktu 1 może być ta cała akcja z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. W czasie gdy w Sejmie zmieniali jakieś ważne ustawy, mass media mówiły tylko o tym, co dzieje się przed Pałacem Prezydenckim, serwując informacje zupełnie nieistotne, zamiast tych kilka świrów zamknąć do czubków. Ważny tu jest własny system wartości i wiara w to, że rzeczywistość zawsze można zmienić i to nie tylko w życiu codziennym. Trzeba być czujnym wobec tego, co próbuje atakować naszą podświadomość ? tu mam na myśli ów natłok bitów i przymusowe wbijanie satanistycznej ideologii "dawania się ukrzyżować na wzór żydka Jezusa" dla rzekomej świętości.

Punkt 8 widać wszędzie, promuje się taką Basię Kwarc, Hardcorowego Koksa (Robert Burneika), Szymon Majewski i inne idiotyczne osoby, potem ludzie chodzą i powtarzają to samo. Albo wulgarność i chamstwo jak Kuby Wojewódzkiego, Sztaniskis, Cejrowskiego czy Szczuki. Sami Chazarowie. Zboczenia różne, znowu Sztaniskis czy Michał Szpak, jurorzy You Can Dance czy Jacyków. Promują idiotyzmy, chamstwo i zepsucie, by moralnie degenerować, głównie młodych ludzi.

Idealny program ?ogłupiający" serwują media nawet w codziennych wiadomościach i dziennikach. Bo ludźmi nieświadomymi łatwiej jest sterować jak stadem baranów. Ogłupiniu służą nałogi takie jak alkoholizm, nikotynizm i inne narkotyki. To wiadome, iż tym ?na górze" politycznej władzy nigdy nie będzie zależało na uświadamianiu ?podwładnym" ich własnego potencjału, gdyż szybko straciliby swych niewolników i kim by wtedy dyrygowali? Jezus Chrystus ciągle powtarzał, że władza polityczna, rządy tego systemu rzeczy są w rękach szatana i jego sług, a to oznacza zawsze złych i skorumpowanych ludzi, zboczeńców, łąpówkarzy, oszustów i złodziei. Szatan i jego słudzy to najbardziej zdeprawowane i niemoralne osoby, a takimi jawią się wszędzie praktycznie władze polityczne. Ludzie z poza układu oszustów i złodziei, pijaków i łajdaków - takich pokroju zboczonego Berlusconiego - nie mają nawet szans na miejsce na listach wyborczych do włądz nawet na najniższym szczeblu władzy!

Autor: Noam Chomsky (Źródło oryginalne: Découvrez l?Alchimiste en Vous)

Cytaty Myśli Noama Chomskiego
Domestic Constituencies (Z Magazine) (1998): - Najbardziej skuteczną metodą skrępowania demokracji to transfer miejsca podejmowania decyzji ze strefy publicznej do instytucji które nie ponoszą odpowiedzialności: królów i książąt, episkopatów religijnych, junt wojskowych, dyktatur partyjnych, albo współczesnych korporacji. --- Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media (1992)

- Jeśli wierzysz w wolność słowa, to wierzysz w wolność głoszenia poglądów, które ci się nie podobają. Goebbels był zwolennikiem wolności wygłaszania poglądów, które mu się podobały. Stalin też. A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz.

- Podbój świata przez Zachód trwa już nieprzerwanie od XV wieku. Dzisiaj, globalizacja jest tylko inną formą tego podboju.

- Jeśli ktoś mówi, że chce bronić i ratować prześladowanych działaczy politycznych, nie ma nic łatwiejszego, jak pojechać do protegowanych Ameryki: Kolumbii, Salwadoru, Gwatemali. W Kolumbii zabija się więcej działaczy związkowych niż we wszystkich innych krajach razem wziętych, a kraj ten jest dziś największym odbiorcą pomocy wojskowej z USA...

- Ochrona patentowa poszła dziś tak daleko, że hamuje postęp i niszczy konkurencję.(..) Niech pan spróbuje sobie wyobrazić, jak by dziś wyglądała na przykład motoryzacja, gdyby monopol na produkcję silników spalinowych miał ten, kto ten silnik pierwszy zbudował i opatentował? A współczesne prawo patentowe gwarantowałoby taki monopol.

- Kapitalizm już nie jest taki jak w XIX w. Wielkie megakorporacje tworzą strategiczne sojusze luźno powiązane z kilkoma krajami i podlegające publicznej kontroli tylko w niewielkim stopniu. Prywatyzacja kolejnych przedsiębiorstw i całych sfer życia jeszcze wzmacnia ich siłę.
- Wyobraźmy sobie, że oddział irackich komandosów ląduje na ranczu G. W. Busha, zabija go i wrzuca ciało do Zatoki Meksykańskiej. (Na temat zamordowwania Osama Bin Ladena przez amerykańskich zbrodniarzy)

- Większość Amerykanów ma nikłe pojęcie o świecie zewnętrznym, większość nie wie prawdopodobnie, gdzie leży Polska. Weźmy za przykład protokół z Kioto. To naprawdę poważna sprawa. Amerykańska opinia publiczna zdecydowanie go popiera. Tak zdecydowanie, że większość wyborców Busha była przekonana, że on także. Bo mało komu przychodzi do głowy, że można być przeciw. Wszystko to jest możliwe dzięki takiemu, a nie innemu systemowi wyborczemu w Ameryce. System ten sprzedaje kandydatów opinii publicznej poprzez telewizję. A telewizora nie włącza się po to, żeby coś się z niego dowiedzieć. Włącza się go, żeby sobie popatrzeć. Tak jak reklama, np. aut, podważa rynek, zacierając prawdę o produkcie, tak reklama kandydatów podważa demokrację. Ale okazuje się, że społeczeństwu przestaje się to podobać. Popularność polityków jest rekordowo niska...

- Truman był oburzony nieposłuszeństwem Indii. Jego reakcja, nie mniej elegancka niż obecne reakcje na niesubordynację "starej" Europy i Turcji, była taka, że Indie niechybnie "skonsultowały się z Wujkiem Józkiem i Mysim Łajnem [Mousie Dung] z Chin". Biały dostał tu imię, a nie wulgarny epitet. W części mógł to być zwykły rasizm, a być może dlatego, że Truman autentycznie lubił i podziwiał "starego Józka", przypominającego mu szefa z Missouri, który pomógł mu stawiać pierwsze kroki w polityce. Pod koniec lat czterdziestych Truman uważał, że "stary Józek" to "przyzwoity gość", ale jest "więźniem Politbiura" i "nie może robić tego, co chce". Natomiast Mysie Łajno to podły żółtek.Znaczenie: komentarz do poglądów władz USA wobec państw niezgadzających się na amerykańską dominację, tutaj głównie Harry'ego Trumana ("stary Józek" to Josif Dżugaszwili, a "Mysie Łajno" to Mao Zedong)

- Kraje Europy Wschodniej to "prawdziwi modernizatorzy Europy", wyjaśnił komentator polityczny David Ignatius. "Mogą rozsadzić biurokrację i kulturę państwa opiekuńczego, która nadal krępuje znaczną część Europy", i "pozwolić, by wolny rynek działał tak jak powinien" ? to znaczy tak jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie gospodarka opiera się w dużej mierze na sektorze państwowym, a obecnie rządząca ekipa pobiła powojenne rekordy protekcjonizmu w czasie swojego pierwszego okresu urzędowania.Znaczenie: komentarz odnoszący się pośrednio do dominacji ekonomicznej Stanów Zjednoczonych i wprost do naiwności lub służalczości (wobec polityków amerykańskich) komentatorów pokroju Davida Ignatiusa)

- We współczesnym świecie władza jest skupiona w kilku potężnych państwach i w ściśle z nimi powiązanych prywatnych tyraniach, które stają się ich "narzędziami i tyranami" ? jak przed wielu laty ostrzegał Madison. Te prywatne tyranie to wielkie korporacje rządzące życiem gospodarczym, społecznym i politycznym. Pod względem organizacji wewnętrznej są one niemal tak samo bliskie ideału totalitaryzmu jak każda stworzona w historii totalitarna organizacja. Intelektualne korzenie korporacji wywodzą się po części z neoheglowskich teorii praw rządzących samoistnymi tworami ponadludzkimi.

Kilka poglądów Noama Chomskiego:
- To, co nazywa się "kapitalizmem", jest w gruncie rzeczy systemem korporacyjnego merkantylizmu, w którym ogromne i samowolne tyranie prywatne sprawują kontrolę nad gospodarką, systemem politycznym i życiem społecznym oraz kulturalnym - ściśle współpracując z potężnymi państwami, które wpływają na gospodarkę krajową i społeczność międzynarodową. Dzieje się tak, wbrew wielu fantazjom, zwłaszcza w USA. Bogaci i uprzywilejowani nie są dziś bardziej skłonni poddać się dyscyplinie wolnego rynku niż byli w przeszłości, choć sądzą, że tak powinna postępować reszta społeczeństwa. Przytoczę tylko kilka przykładów: administracja Reagana, która lubowała się w wolnorynkowej retoryce, pochwaliła się też kołom biznesu, że jest najbardziej protekcjonistyczna w powojennej historii USA - bardziej niż wszystkie inne administracje razem wzięte. Newt Gingrich, który przewodzi obecnej krucjacie, reprezentuje bardzo bogaty okręg otrzymujący więcej federalnych subsydiów niż jakikolwiek inny obszar podmiejski. "Konserwatyści" nawołujący do położenia kresu szkolnym obiadom dla głodnych dzieci równocześnie żądają zwiększenia budżetu Pentagonu, który został stworzony w obecnej postaci pod koniec lat 40., ponieważ - jak raczyła nas poinformować prasa biznesowa - przemysł zaawansowanych technologii nie może przetrwać w czystej, konkurencyjnej, niedotowanej, wolnorynkowej gospodarce i rząd musi być jego zbawcą. Bez tego zbawcy wyborcy Gingricha byliby ubogimi robotnikami (przy odrobinie szczęścia). Nie byłoby komputerów, tak naprawdę całej elektroniki, przemysłu lotniczego, metalurgicznego, automatyki itd. - aż do końca listy. Tym tradycyjnym chwytom nie powinni dawać się zwodzić zwłaszcza anarchiści. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, idee wolnościowo-socjalistyczne są na czasie, a ludzie stają się na nie otwarci. Pomimo ogromnego zalewu propagandy korporacyjnej, ludzie - poza warstwami wykształconymi - wciąż głoszą swoje tradycyjne poglądy. Np. w USA ponad 80% populacji uważa system ekonomiczny za "z gruntu niesprawiedliwy", a system polityczny za szwindel służący "określonym interesom", a nie ludziom. Ogromna większość uważa, że robotnicy mają za mało do powiedzenia w sprawach publicznych (tak samo jest w Anglii), że rząd ma obowiązek niesienia pomocy ludziom w potrzebie, że wydatki na edukację i zdrowie powinny wziąć górę nad cięciami w budżecie i zmniejszaniem podatków, że obecne projekty ustaw przygotowane przez republikanów i przepychane przez Kongres faworyzują bogatych i szkodzą ogółowi itd. Intelektualiści przedstawią pewnie inny obrazek, ale przecież nie jest trudno dotrzeć do faktów.

- Błędem jest twierdzenie, że język to system komunikacji. Służy on bowiem do wyrażania myśli, a to coś całkiem odmiennego. Oczywiście, można go używać do komunikacji, podobnie jak komunikowaniu się mogą służyć wszelkie ludzkie czynności, na przykład sposób chodzenia, ubiór lub fryzura. Komunikacja jednak ? w każdym przydatnym znaczeniu tego określenia ? nie jest właściwą funkcją języka. Zamiast więc zadawać standardowe pytanie funkcjonalistyczne: ?Czy język jest dobrze zaprojektowany, jeśli celem jest używanie go??, zadajemy inne: ?Czy jest dobrze zaprojektowany, jeżeli celem jest interakcja z wewnętrznymi systemami umysłu??. Spróbuję poszukać analogii. Weźmy jakiś organ, na przykład wątrobę. Jeśli celem jest życie we Włoszech, można stwierdzić, że wątrobę źle zaprojektowano, bo Włosi piją za dużo wina i zapadają na wszelkie choroby wątroby. Nie jest więc zaprojektowana dobrze w tym celu. Ale może być zaprojektowana doskonale, jeśli celem jest interakcja między innymi z układem krążenia i nerkami.

- Spotykamy się w listopadzie 1999 roku. W tym miesiącu wypadają dziesiąte rocznice kilku ważnych wydarzeń. Jednym z nich było obalenie muru berlińskiego, prowadzące do rozpadu bloku wschodniego. Drugie to wielka rzeź w Salwadorze, jakiej dokonały oddziały terrorystyczne Stanów Zjednoczonych, zwane armią Salwadoru. Siły te utworzyło, uzbroiło i wyszkoliło supermocarstwo od dawna panujące nad tą częścią świata przede wszystkim za pomocą takich metod. Największych okrucieństw dopuściły się wtedy elitarne jednostki, które właśnie ukończyły kolejne szkolenie zorganizowane przez USA. Podobnie było w wypadku indonezyjskich oddziałów specjalnych, popełniających porażające zbrodnie w Timorze Wschodnim, a teraz w obozach w należącym do Indonezji Timorze Zachodnim. Indonezyjskich zabójców Amerykanie szkolili aż do końca 1998 roku na polecenie prezydenta Billa Clintona, lecz wbrew wyraźnym intencjom Kongresu. Wspólne ćwiczenia wojskowe z oddziałami amerykańskimi trwały do ostatnich dni przed referendum przeprowadzonym 30 sierpnia 1999 roku, które wywołało kolejną falę rzezi inicjowanych przez armię. Doszło do tego po roku okrucieństw znacznie bardziej bestialskich od tego, co działo się w Kosowie przed bombardowaniem przez wojska NATO. Wszystko to jest znane, ale zostało "przemilczane bez oficjalnego nakazu" ? jak rzekł Orwell.


- Zgodnie z historyczną praktyką, na Zachodzie (nie tylko w USA) bardzo się poważa intelektualistów sławiących jego potęgę i ignorujących jego zbrodnie. Kilka ciekawych przykładów mieliśmy przed kilkoma miesiącami, gdy należało uzasadnić bombardowanie Jugosławii przez wojska NATO. Zadanie nie było proste, bo decyzja o rozpoczęciu bombardowań wywołała gwałtowną eskalację zbrodni i masowe czystki etniczne. Spodziewano się tego. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po rozpoczęciu akcji generał Wesley Clark, głównodowodzący sił NATO, stwierdził, że była to konsekwencja "całkowicie przewidywalna". Jedno z najważniejszych opiniotwórczych pism amerykańskich znów sięgnęło po Havla. Ten ponownie nie szczędził pochwał, ale starannie unikał podawania dowodów na poparcie swoich słów, że zachodni przywódcy rozpoczęli nową erę ludzkiej historii, po raz pierwszy w dziejach walcząc o "zasady i wartości". I znowu podziwiano jego głębię i wnikliwość.

- W wydanym w 1925 roku podręczniku Propaganda Edward Bernays tłumaczył, że "inteligentne mniejszości" muszą "kierować umysłem społeczności dokładnie tak, jak dowódcy panują nad masami żołnierzy". Zadaniem tych inteligentnych mniejszości, przede wszystkim najbardziej wpływowych ludzi biznesu, jest "świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanymi zwyczajami i opiniami mas". Krótko przed uczczeniem go przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne za wybitne osiągnięcia (w 1949 roku) Bernays pisał, że owo "fabrykowanie przyzwolenia" to "istota procesu demokratycznego". W tych ogólnych ramach rozwinęła się znaczna część współczesnej psychologii stosowanej i przemysłowej. Bernays zasłynął dzięki kampanii zachęcającej kobiety do palenia papierosów, a kilka lat po otrzymaniu nagrody potwierdził skuteczność swych metod, odpowiadając za propagandę podczas niszczenia demokracji w Gwatemali. Wprowadzono tam wówczas rządy terroru. Władze przez czterdzieści lat urządzały rzezie i torturowały. "Inteligentnie manipulować" trzeba przecież "zarówno obyczajami, jak i opiniami.

Źródło

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3FCBA7hrLDI[/video]

Przykłady z naszego podwórka, oraz jak skutecznie są realizowane zalecenia inżynierii dusz Polaków:

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ
- do tego idealnie pasują coroczne akcje Owsiaka. Orkietra Świątecznej Pomocy gra oczywiście w celach, jak najbardziej charytatywnych i to parędziesiąt lat, a jej firmowym hasłem i sprytną przykrywką, jest pomoc w zaopatrzeniu szpitali w sprzęt medyczny. Rockowe zespoły muzyczne też tam grają charytatywnie, pobierając słone opłaty za każdy występ. Przy okazji stacje TV nadawają przez kilka dni bez przerwy, bezpłatne reklamy tego przedsięwzięcia i nic innego przez ten czas nie można znaleźć w ramówkach.
Tak przy okazji, również ten sam pomysłodawca reanimował inną imprezę, z której Amerykanie wycofali się z hukiem w latach 70-tych, ze względu na panujące na niej patologie pijaństwa i narkotyków oraz wykreowanie na jej koncertach zbrodniczej grupy zabójców seryjnych, pod wodzą hippisa Mansona. Oczywiście jest to niegdysiejsza nieboszczka "Przystanek Woodstock"- impreza rockowa przeflancowana przez Owsiaka na grunt polski , ale za to podana w bardziej strawnym opakowaniu, w połączeniu z z umiejętnym nagłaśnianiem akcji charytatywnych.
Właśnie te dwie imprezy owsiakowe, mają za zadanie odwrócić uwagę młodych od bieżącej sytuacji kraju i szkodliwego wpływu sprzyjających tym poczynaniom polityków i sponsorów. Z przykrością przyznaję, że pan Owsiak robi to bardzo skutecznie już od 25 lat, poprzez wprowadzanie zdezorientowanych klakierów w "chocholi taniec" z bezmyślnym tarzaniem w błocie, na drodze prowadzącej do nikąd.

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
- klasycznym przykładem jest niedawno zatuszowana afera hazardowa, której autorami byli ludzie powiązani szemranymi interesami z politykami PO z najwyższej półki. Dla zatuszowania sprawy premier Tusk usunął ze stanowiskaszefa CBA Mariusza Kamińskiego, który go poinformował o planowanym oszustwie podatkowym, a przy okazji zakazał ustawowo hazardu w małych punktach sprzedaży, pozbawiając dochodów ich właścieli, z jednocześnym przekazaniem w drodze ustawowej prowadzenie hazardu, w gestie właścicieli wielkich kasyn gry. Tym samym twórcy afery hazardowej, pozbyli się za pomocą premiera, niechcianej konkurencji. Jest to klasyczny "kompromis" tuszowania łajdactwa, gdzie wilk jest nadal syty i owca cała. Natomiast w konkluzji stwierdzono, że żadnej afery nie było, a szef CBA majaczył i powinien pójść do lekarza ( w domyśle, jakżeby inaczej- psychiatry).
- jeszcze lepszy przykład to celowe sprzyjanie powstaniu możliwości zamieszek, sprowokowanych przez anarchistów w czasie obchodu Święta Niepodległości-2011r., kiedy to zarówno dziennikarze jak i policja, zostali tydzień wcześniej powiadomieni o planowanym przyjeździe na to święto grupy lewaków niemieckich- specjalistów w podpalaniu sklepów i samochodów, a mimo to zostali wpuszczeni z pałkami i kastetami na to święto.
Efekty to profanacje polskich mundurów i podpalenia samochodów, w sytuacji gdy o kilkanaście metrów dalej stała kompletnie bezczynnie policja, tłumacząca swą bierność brakiem rozkazów. Zaplanowany efekt i skutek, to wykorzystanie oczekiwanych ekscesów, po stworzeniu warunków do ich zaistnienia, dla zaostrzenia Prawa o Zgromadzeniach

3 – STOPNIUJ ZMIANY, 4 – ODWLEKAJ ZMIANY
- wzorcowy przykład, to rozwiązanie podniesienia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat.
Oczywiście ma to nastąpić stopniowo, przy czym proszę o zwrócenie uwagi, na niebywałą "genialność" propozycji autorstwa premiera Tuska, wygłoszonej w Sejmie: co 4 miesiące ma ten wiek powiększać się o 1 miesiąc (sic!). Z prostego rachunku wynika, że mężczyzn to " tuskowe miłosierdzie" dosięgnie docelowo za 8 lat, a kobiety za 28 lat , a wszystko to przy akompaniamencie znanej i wypowiedzianej ustami premiera troski o dobro społeczeństwa. Ha, skąd my tę wyświechtaną śpiewkę znamy- czy może z czasów PRL-u?

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA
- jest tu przykład nazywania słuchaczy Radia Maryja "moherowymi beretami", a przedstawicieli opozycji, w miejsce rzeczowej dyskusji z nimi, "obdarowywanie" epitetami ludzi chorych znienawiści, z jednoczesną propozycją udania się do lekarza. Klasyczni przedstawiciele tych zachowań to: honorowy prof. W.Bartoszewski- twórca pojęcia "dyplomatołków", i były opozycjonista A. Czuma- specjalista od proponowania adwersarzom udania się do lekarza, czy też Palikot- proponujący z miną myśliwego i znawcy wszechrzeczy- zastrzelenie, wypatroszenie z wnętrzności i wyprawienie skóry J. Kaczyńskiego,korzystający przy okazji z życzliwego nagłośnienia tej głupawej wypowiedzi w ogólnopolskim wydaniu wiadomości TVP. O Niesiołowskim nie wspomnę bo jego chamskie, agresywne wypowiedzi, to poziom kwalifikujący tylko do dania na odlew w mordę.

6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI
- dobry przykład to hasełko o "dorzynaniu watahy" wygłoszone przez min. Sikorskiego, które niedawno zaowocowały zbrodniami na politykach znienawidzonej przez PO opozycji. Udawana pobożność z jednoczesnym wykorzystaniem najmniejszego pretekstu w postaci sporadycznych przypadków sprzeniewierzenia duchownych swojej wierze, do walki z Kościołem. Przy czym stara się te przypadki propagandowo i fałszywie naświetlać, jako wizytówkę atakowanej ofiary.Wiernym przykładem jestnagłaśnianie jednostkowych przypadków pedofilii wśród wyłącznie duchownych katolickich, oraz perfidne, fałszywe sugestie o ich niebotycznych rozmiarach.
Robi to z regularną częstotliwością Wirtualna Polska, która- co jest tajemnicą Poliszynela- jest wielką tubą propagandową PO i lewactwa, jednocześnie metodycznie nagłaśniającą dawno zdemaskowane kłamstwa smoleńskie sławetnej rosyjskiej komisji MAK, podejmując przy tym samodzielne próby ich uwiarygodnienia.

7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI
-dobry przykład to lekceważąca wypowiedź z tonem wyższości ministra finansów Rostowskiego, który na pytanie o deficyt finansów oraz faktyczny, a nie planowany wzrost gospodarczy i inflację, szybko odparował, że te informację można znaleźć w internecie z jednoczesnym niewyraźnym bąknieciem-tak jakby od niechcenia, na jakiej stronie www. mozna te dane odszukać.
Dla telewidza oglądającego obrady Sejmu i nie posiadającego internetu, taka informacja to lekceważenie obywateli i potraktowanie ich jak smarkaczy.
Podobne zachowanie można było zaobserwować u premiera Tuska, który na sali sejmowej na pytania posłów o uzasadnienie decyzji naruszenia rezerw walutowych NBP, gdyż jak było wiadome, wcześniej zasilenia MFW na rzecz eurostrefy odmówili Amerykanie i Niemcy, którzy nie dopuścili, aby do MFW trafiły środki z Europejskiego Banku Centralnego.
Tymczasem, ponoć niezależna od polityków Rada Polityki Pieniężnej, z niespotykaną łatwością i to na jedno skinienie palcem premiera, poparła wydrenowanie polskiego banku centralnego z rezerw walutowych, na kwotę ok. 10 mld euro, dla ratowania strefy euro i w tym m. in. bankrutujących Włoch, które są obok Niemiec najbogatszym państwem, przy czym Włochy ani myślą naruszać własne rezerwy walutowe- kilkakrotnie wyższe od polskich.
Tusk tonem wyższości i pouczania niesfornych pętaków, "uzasadniał" tą decyzję używając komunałów w rodzaju modnego hasełka solidaryzmu unijnego i skrótowych, nic nie mówiących nazw inicjatyw i programów unijnych, które ponoć tyle dobrego wniosły dla Polski, wymienianych celowo szybko i niewyraźnie- jakby od niechcenia. Intencja tego wyrachowanego zachowania była oczywista- nie dopuścić do merytorycznej dyskusji, a zachować formułę jednostronnego monologu, w formie nieustannego słowotoku, o nie istotnych sprawach.

8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM
- dobre przykłady, to promocje takich wulgarnych i prymitywnych "gwiazd" i beztalenci jak Doda, Nergal, Chylińska, Kora, głupawo chamskiego Wojewódzkiego, wyrafinowanie stronniczego i wulgarnego Lisa, któremu publiczna TVP-1 płaci z naszych abonamentów, bajońskie honoraria za organizowanie pod pretekstem wywiadów- spektakli stronniczości i nienawiści.

9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY
- Wielokrotnie prasa zagraniczna, informuje o "polskich obozach koncentracyjnych", pogromach żydowskich jakie rzekomo cywile- Polacy, dokonywali do spółki z okupantami hitlerowskimi, strzelając względnie podpalając parę tysięcy żydów w Jedwabnem, zgromadzonych w jednej stodole (sic!). Nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadłby na możliwość zgromadzenia tysięcy ludzi w jednej stodole oraz niebywałej przyjaźni Polaków z okupantem hitlerowskim. Ale od czego jest propaganda i szeroko nagłośnione przeprosiny z ust Prezydenta Kwaśniewskiego, czy wypowiedzi "autorytetów" w rodzaju o.m.c. prof. Bartoszewskiego o pogromach i wszechobecnym antysemityzmie polskim, który wg. niegdysiejszego premiera Izraela, został wyssany już z mlekiem matek (sic!).
- ta kłamliwa taktyka ma doprowadzić w efekcie do wyłudzenia wypłaty odszkodowań dla tzw. "Przemysłu holocaust" na kwotę ok. 70 mld $, za utracone majątki, do których nie istnieją żadne tytuły prawne w postaci spadkobierców i zapisów w księgach wieczystych, z jednoczesną groźbą upokarzania Polski na forum międzynarodowym- w przypadku zwlekania z wypłatą, co też konsekwentnie jest realizowane (nagłaśniany holocaust, za sprawą polskich obozów koncentracyjnych).
Zresztą nie martwmy się, gdyż sam premier Tusk podczas ostatniej bytności w Izraelu, obiecał szybki zwrot tego mienia.

10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE.
- ten cel został osiągięty, poprzez stworzenie, na polecenie premiera i pierwszego sekretarza PZPR W. Jaruzelskiego, w epoce upadającego perelu, sondażowni CBOS i OBOP, które wielokrotnie podawały naprzemiennie- zafałszowane lub autentyczne wyniki sondaży, w zależności od zapotrzebowania zleceniodawców lub terminu wyborów.
Po wyborach w 2005r., gdzie kompletnie się skompromitowały i to blisko 20-procentową "pomyłką" w sondażowym typowaniu zwycięzcy w wyborach, a dla odmiany po niezafałszowanym wytypowaniu zwycięzców w ostatnich wyborach, znowu powróciły do łask niczym "Wańka -Wstańka", o czym można przekonać się zaglądając na portale wiadomości Wirtualnej Polski i "Gazety Wybiórczej", które z rozgłosem publikują ich manipulowane sondaże. Cel ich utworzenia był oczywisty- wpływać poprzez manipulacje sondażami i kreowanie ludzi powiązanych z nieboszczką PZPR, na tolerancyjnych i jowialnych lewicowców, komunistów (socjaldemokratów) o ludzkimi twarzach i postępowych europejczyków, sprzyjających tak pożądanemu społecznie prawu do ogólnodostępnej aborcji na żądanie, eutanazji na życzenie, darmowych pigułek antykoncepcyjnych i legalizacji związków homoseksualnych oraz w konsekwencji umożliwienia tym związkom adopcji dzieci.
To dzięki nim i podsycaniu apatii w społeczeństwie, zaczęła narastać tęsknota za minionym okresem perelu i jego sztandarowymi ikonami w rodzaju L. Milera, A Kwaśniewskiego, J. Oleksego, S. Cioska i J. Urbana.
Toteż w efekcie doszło do dwukrotnego zwycięstwa w wyborach, lewicowych formacji lekko podretuszowanych na socjaldemokratów, oraz wybraniem aparatczyka PZPR na Prezydenta RP.

Źródło: rak.salon24.pl
Powrót do góry Go down
 
10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pospolite Ruszenie :: Na luzie :: Znalezione w sieci-
Skocz do: