Pospolite Ruszenie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Oficjalne forum ruchu Pospolite Ruszenie - spiskujemy już od 2733 dni
 
IndeksPortalSzukajRejestracjaZaloguj
Kto jest na Forum
Na Forum jest 2 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 2 Gości

Brak

Najwięcej użytkowników 85 było obecnych Wto Maj 14, 2013 8:02 pm
Latest topics
» WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeby "X"WOJOWNIKREBELIANT"X" Wto Gru 10, 2013 9:39 pm

» Ancient Knowledge napisy PL - Świadomość,Święta Geometria, Cymatics, Iluzja rzeczywistości.
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:29 pm

» Leczenie próchnicy i ubytków - Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:26 pm

» Podręcznik Globalnej Suwerenności - Johny Liberty
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:22 pm

» UNGRIP (PL) - Uniezależnienie
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 4:53 pm


 

 Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja

Go down 
AutorWiadomość
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel

Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeSro Sie 28, 2013 3:55 pm

Popracowalem troche nad deklaracja ideowa, czy zwiezlym przedstawieniu wyznawanych przez nas wartosci. Jest to tylko propozycja, napisalem ja glownie "pod siebie", prezetuje moj wlasny swiatopoglad i normy moralne ktore mi przyswiecaja. Przeczytajcie i dajcie znac z czym sie zgadzacie, a co jest wedlug was nie do przyjecia, oraz co nalezaloby wedlug was tam dodac. Deklaracja bedzie musiala zostac skrocona mniej wiecej o polowe, mam niestety troche zbyt rozwlekly styl wypowiedzi...  

Deklaracja ideowa ruchu Pospolite Ruszenie v. 0.1b napisał:


(prezentacja ruchu)
Ruch Pospolite Ruszenie jest to oddolna inicjatywa obywatelska, bez zabarwienia politycznego.
Nie jest inspirowany ani sterowany przez żadna partie polityczna, jego działania nie sluza promocji zadnego z ugrupowan politycznych. Ruch powstal z wewnetrznej potrzeby wzięcia odpowiedzialnosci za los Polski, ze swiadomosci zlego i stale pogarszającego się stanu państwa Jest odpowiedzia na zaostrzanie rygorow uczestnictwa społeczeństwa w sprawowaniu władzy, ograniczaniu wolności zgromadzen i słowa przez panujących politykow, oraz ignorowania przez nich woli społeczeństwa w ważnych dla narodu kwestiach.

(cel dzialanosci ruchu)
Ruch Pospolite Ruszenie postawił sobie za cel oczyszczenie i uzdrowienie polskiej sceny politycznej, podwyższenie standardów etycznych w życiu publicznym, wprowadzenie rozwiązań umożliwiających większa kontrole poczynań reprezentantów narodu, oraz w razie potrzeby, pozwalających na odwołanie niekompetentnego przedstawiciela.
Obecny system sprawowania władzy przez wybranych w tym celu przedstawicieli, nie eliminuje ryzyka ich umyślnego, bądź nieświadomego działania na szkodę państwa. W żaden sposób też nie weryfikuje też kwalifikacji osób na wysokich stanowiskach, odpowiedzialnych za los milionów Polaków. Uważamy, że Polska powinna w większym stopniu wykorzystywać mechanizmy demokracji bezpośredniej. Opowiadamy się za stopniowa zmiana sposobu rządzenia krajem na taki, w którym każdy obywatel będzie miał możliwość zadecydować osobiście w ważnych dla niego kwestiach. Chcemy usprawnić i wzmocnić demokrację w Polsce. Chcemy żyć w społeczeństwie obywatelskim. Chcemy mieć realny wpływ na kierunek polityki państwa.


(przezntacja wartosci przyswiecajacych czlonkom ruchu, oraz ich swiatopogladu)
Jednocza nas wspolne, troska o wspólne dobro, gbleboko zakorzeniony patiotyzm, poszanowanie wolnośći i prawa do samorealizacji jednostki.
Nasza Ojczyzna jest Polska i jest ona dla nas wartoscia najwyzsza, szanujemy jej dorobek kulturalny oraz pielegnujuemy jej piekna historie. Uznajemy ze państwo jest organizacja prawna majaca obowiązek troski o dobrobyt i stabilny rozwój jego obywateli, oraz bedace gwarantem jego niezakolconego trwanie i zachowania torzsamosci narodowej Polakow. Troska o szeroko pojety interes narodowy, o sile i prestiz panstwa oraz jego dobry wizerunek, dokladanie staran w kierunku poprawy bytu spoleczenstwa, oraz dbanie o interesy swojej spolecznosci lokalnej uznajemy za obowiazek kazdego obywatela.

Szanujemy wartości chrzescijanskie, jednak jako organizacja zachowujemy neutralność swiatopogladowa.
Kwiestie religii i swiatopogladu pozostawiamy w sferze przywatnej, nie zajmujemy stanowiska w sprawie, in vitro, aborcji, ani eutanazji. Nie uważamy homoseksualizmu za zboczenie, dewiacje ani zaburzenie, lecz za normalna orientacje seksualna. Nie zgadzamy się z poglądem że ludzi o odmiennej orientacji seksualne nalezy leczyc. Opowiadamy się za poszanowaniem praw tych osob do samookreślenia i umożliwienie im zawieranie formalnych zwiazkow prawnych, których jednak nie powinno się okreslac mianem malzenstwa, czy rodziny. W trosce o prawidłowy rozwoj dzieci nie zgadzamy jednak się na ich adopcje przez pary homoseksualne,.
(stosunek do rodziny)
Za najwazniejsza jednostke spoleczna uznajemy rodzine i uważamy ze państwo powinno otoczyć ja szczegolna opieka.
Powinna się ona przejawiać w zmniejszonych obciążeniach podatkowych, w przeciwdziałaniu sytuacjom prowadzącym do separacji niektórych jej czlonkow od pozostalych, w tworzeniu infrastruktury sprzyjającej jej rozwójowi i dbalosci o wysoki poziom kultury i wyksztalcenia dzieci. Uwazamy ze państwo powinno budowac etos związkow malzenskich, bedacych spoiwem i najlepsza podstawa dobrze funkcjonującej rodziny. Dlatego tez sprzeciwiamy się degradacji wartości malzenstwa poprzez rozszezanie tego pojęcia na związki homoseksualne i inne.

(stosunek do narodu)
Wspólnota narodowa to nierozerwalny związek pokoleń minionych, teraźniejszych i przyszłych, a jej podtrzymywanie, umacnianie i rozwój za zadanie państwa i moralny obowiązkiek każdego Polaka Największym bogactwem Polski są jej obywatele, te kilkadziesiąt milionów Polaków mieszkających w kraju i rozsianych na emigracji , uznajemy za najwyższe dobro naszego kraju. To przed nimi stoi wyzwanie zapewnienia bezpieczeństwa i dobrobytu, oraz stworzenie godziwych warunków do życia swoim rodzinom, przyszłym pokoleniom Polaków, oraz wszystkim Polakom.
Będziemy dążyć do wyposażenia obywateli w instrumenty prawne służące aktywizacji społecznej i łatwiejszemu samoorganizowaniu się grup obywateli, oraz publicznemu wyrażaniu swoich poglądów.

(stosunek do mniejszosci)
Źródłem nieskrepowanego rozwoju i pomyślnej przyszlosci wspólnoty narodowej jest wolność i autonomia tworzących ją obywateli oraz poszanowanie dla jej naturalnej różnorodności. Nikt nie może być dyskryminowany ze względu na rasę, płeć, stan zdrowia, narodowość, wiek, wykształcenie, pochodzenie społeczne, orientację seksualną oraz wyznanie lub jego brak. Uważamy, że godność człowieka powinna być podstawa prawa i stosunków społecznych. Zasadami organizacji wspólnoty narodowej winna być solidarność, sprawiedliwość i równość wobec prawa

(sposob oceny poziomu dobrobytu )
Za wyznacznik dobrobytu społeczeństwa uznajemy stopien wyrównania roznic spolecznych, i poziomu zamoznosci obywateli, państwo powinno dazyc do jak maksymalnego zwiększenia udzialu warstwy sredniej w narodzie. Obecnosc grup obywateli nieprzyzwoicie bogatych, jak i bardzo biednych uznajemy za patologie, z ktroa państwo powinno walczyc. Sprzeciwiamy się zjawisku oligarchji jak i lobbingowi politycznemu, który w naszych oczach nosi znamiona korupcji oraz promuje rozwiązania lezace w interesie najzamożniejszych grup społecznych i podmiotow gospodarczych.


(poglad na kwestie gospodarcze)
Chcemy silnej roli państwa w gospodarce. Jesteśmy przeciwnikami kontynuowania prywatyzacji własności państwowej, popieramy starania majace na celu odzyskanie przez państwo kontroli nad sprywatyzowanymi, kluczowymi sektorami gospodarki (m.in. bankowość, energetyka, ubezpieczenia). Będziemy wspierać niezależność energetyczną Polski Stoimy nja stanowisku ze należy powstrzymac pogłębianie zadłużenia gospodarki. Opowiadamy się za opodatkowaniem przepływu kapitału spekulacyjnego, anulowaniem długów krajów biednych wpędzonych w petle zadluzenia przez MFW i Bank Swiatowy. Sprzeciwiamy się uprzywilejowaniu obcych instytucji finansowych, oraz korporacji miedzynarodowych. Nie godzimy się na świat, w którym rządzą wielkie koncerny, a demokratyczne społeczeństwo ma nikły, lub żaden wpływ na otaczajaca rzeczywistosc.


(poglad na znaczenie mlodziezy)
Polska będzie taka, jak wychowani zostaną młodzi Polacy. Ruch Pospolite Ruszenie nie zgadza się na poddawanie młodych Polakow kolejnym eksperymentom edukacyjnym, ani wychowawczym. Mlodziez oraz dzieci sa przyszloscia narodu i należy otoczyć je szczegolna opieka państwa.

(stosunek do historii)
Dziedzictwo walki o wolną i niepodległą Polskę ma dla nas ogromne znaczenie. Przeszłość jest i pozostanie fundamentem naszej tożsamości. Będziemy przeciwstawiać się zakłamywaniu historii Polski, ograniczaniu edukacji historycznej młodzieży. Sprzeciwiamy się prezentowaniu przeszłych wydarzen zgodnie z polityka historyczna obcych państw, a nie nasza. Polski narod zaplacil wielka cene za honorowa i humanitarna postaqwe podczas minonych wiiekow, w czasach konjfliktow zbrojnych, jak i pokoju. Należy korzystać z tego dziedzictwa i nie ustawac w edukowaniu innych narodow i i wspieraniu ich na drodze do osiagniecia poziomu moralności, prezentowanego przez Polske praktycznie od zarania dziejow. Nie splamieni zadnym ludobójstwem, wrozniajacy sie tolerancja i solidarnoscia ze slabszymi, dzialajac zawsze humanitarnie i honorowo, przeszle pokolenia Polakow zapewnily nam prawo do tego by eksportowac te szlachetne wartości i rozpowszechniać je wśród innych nacji, w szczególności tych obciazonych wina za bestialskie i nieludzkie postepowanie swoich przodkow.

(stosunek do wojen i innych zagrozen ludzkosci)
Opowiadamy się przeciwko wszelkim formom totalitaryzmów(komunizm, narodowy socjalizm, faszyzm), oraz ich propagowaniu w każdej postaci. Sprzeciwiamy się również wojnom napastniczym, udziałowi w misjach okupacyjnych, zwanych też stabilizacyjnymi i wszelkim innym aktom agresji militarnej. Jednoczesnie przywiązujemy duza wage do odbudowy polskiego potencjału obronnego,.

(stosunek do uczestnictwa w strukturach unii europejskiej)
Popieramy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej. Sprzeciwiamy się próbom narzucenia nam przez rządy panujące na terenie Unii Europejskiej i jej członków rewolcji kurlturowej, nowego modelu społeczeństwa, oraz wszystkich innych regulacji nie przynoszących bezpośrednich, wymiernych korzyści dla naszego kraju. Stosunków z innymi nacjami powinny być układane wyłącznie poprzez prymat interesów Narodu i Państwa Polskiego.

(sposob dzialania)
Środkami naszych działan czynimy pracę formacyjną i dazenie do konsolidacji srodowisk patriotycznych, aktywną i szeroko prowadzoną kampanie informacyjna w społeczeństwie, walkę z zagrożeniami tozsamosci narodowej, a także żywe uczestnictwo w życiu społecznym.

Powrót do góry Go down
Genocide
Entuzjasta
Entuzjasta
Genocide

Liczba postów : 9
Poparcie : 15
Join date : 01/04/2013

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeCzw Sie 29, 2013 1:31 pm

[ltr]"Szanujemy wartości chrzescijanskie, jednak jako organizacja zachowujemy neutralność swiatopogladowa."[/ltr]


ten punkt moze budzic kontrowersje... jesli chodzi o deklaracjeKod:
wypadaloby slowo swiatopoglad zamienic na cos innego i napisac ze szanujemy kazdą jednostkę niezaleznie od wierzeń religijnych.

--------------------------------
pozdrowienia dla Kacpra Wink
Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik


Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimePon Wrz 02, 2013 1:01 pm

Tylko to jedno zdanie jest niepotrzebne, a wszystko brzmi bardzo dumnie, jak Nasza własna konstytucja Smile Dodałabym do punktu: "poglad na kwestie gospodarcze" - będziemy dążyć do zrównania podatkowego firm zagranicznych z rodzimymi (obecnie firmy obce wchodzace na Nasz rynek nie muszą płacić podatków przez kilka lat, a nasze są tymi podatkami obciążone).
A tak pozatym to brawo za ciężką pracę Kacper Very Happy
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel

Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimePon Wrz 02, 2013 8:42 pm

A wez przestan, siadam do tego juz chyba piaty raz w ostatnim czasie, bo chcialem to troche oczyscic i domknac. ALe jak zaczalem to czytac, to masakra, wszystko mi sie nie podoba, moze ze dwa zdania bym zostawil a reszte ze od poczatku napisze... Dzisiaj tez sie bralem za to ze dwa razy... ale jakos brakuje mi weny Smile

Bo tak Bogiem a prawda, to powinnismy przysiasc do tego razem i wspolnie ustalic glowne zalozenia, bo to co tu jest to jest raczej deklaracja ideowa Rebela a nie pospolitego ruszenia. Ten dokument jest naprawde duzo wazniejszy niz program polityczny, bo okresla fundament na ktorym chcemy budowac... Co? To ja sam mam zadecydowac, co uwazamy za najwazniejsze dla nas kwestie moralne?  

Dawno temu, jak bylemp w waszym wieku, to bylem zagorzalym Korwinista, wierzylem w niewidzialna reke wolnego rynku i ze nieskrepowana konkurencja spowoduje ze kazdy problem sam sie rozwiaze. Dzisiaj jestem juz praktycznie socjalista - az mi to przez gardlo ciezko przechodzi, tak bardzo pogardzalem kiedys socjalistycznymi pogladami. No zdarza sie, poglady ewoluuja z czasem, dziwi mnie tylko dlaczego nikt nie zaprotestowal? Wydawalo mi sie ze wiecej jest tu liberalow niz socjalistow....
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel

Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimePon Wrz 02, 2013 9:25 pm

To jeszcze raz....

Na poczatek szkielet:

1 co to za ruch, kim jestesmy i co chemy osiagnac jako jednostki, jaka sprawa nas jednoczy.
(tu standard - jestesmy oddlnym ruchem obywatelskim nie zwizanym.... itd)

2. wartosci moralne ktore wyznajemy
(zrobmy liste 5-7 najwaznieszych dla nas kwestii)
np: poszanowanie wolnosci jednostki, tolerancja dla odmiennych pogladow/stylu bycia/wyznawanej religi, milosc do Ojczyzny - postawy patriotyczne, podziw dla przodkow i duma z historii Polski, solidaryzowanie z najslabszymi/wykluczonymi, wiodaca rola dzisiejszej mlodziezy w ksztaltowaniu swiata w jakim przyjdzie nam zyc w przszlosci, rodzina jako najwazniejsza jednostka spoleczna, wladza dopuszcza sie przemocy psychicznej w stosunu do obywateli pozwalajac na to by cierpieli biede - przemoc ekonomiczna....

3. na zakonczenie, okreslenie jakie dzialania zamierzamy podejmowac wna drodze do celu.
(bedziemy dzialali legalnie, nie jestesmy terrorystami, nie bedziemy stosowac przemocy, nie bedziemy lamali prawa, czasem mozemy je troche nagiac lub ominac)

----

Odpuscilbym tu sobie calkowicie kwestie polityczne (moze oprocz tego ze jestesmy niezadowoleni z obecnego sposobu uprawiania polityki) i gospodarcze. Zwiazane z wojskiem, edukacja, czy jakimis konkretnymi pomyslami rozwiazan. Na te sprawy jest miejsce raczej w deklaracji programowej.

...ktora nadal uwazam za nic nieznaczaca i bezuzyteczna, moze ona sluzyc jedynie za ochlap dla dociekliwych , zeby sie nie czepiali ze nie wiemy co potem. Deklaracja Programowa to taka lista pomyslow, ktore i tak i tak, nigdy nie beda wprowadzone w tej postaci w zycie.... Dlaczego?
Bo jezeli nie wygramy z ukladem, to nie bedziemy mieli okazji ich realizowac, a jezeli wygramy, to tylko sila kilku milionow innych zaangaazowanych w sprawe Polakow - byloby zuchwaloscia narzucac wszystkim swoj punkt widzenia, tym bardzie ze w tej rzeszy ludzi bedzie naprawde wiele madrych glow, madrzejszych od nas w kazdym razie. I zapewne wielu z nich bedzie mialo przygotowane swoje listy postulatow.... Wiec i tak trzeba bedzie pojsc na kompromis i zredagowac nowa deklaracje programowa kiedy zwyciestwo bedzie sie stawalo realne...
Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik


Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeSro Wrz 04, 2013 10:44 am

Chciałam się czepić zdania o homosiach, ale napisałeś je w taki spsoób że mnie zadowoliłeśSmile Jak dla mnie to niewazne jak to brzmi: libaralnie, socjalistycznie, korwinistycznie czy jak wygłoszenie głęboko wierzącego księdza. Dla mnie najwazniejsze jest przesłanie, że Twoje słowa są słuszne. jesli dobrze rozumiem, Ruch ma się kierować prometeizmem i jeśli tak jest to takie założenia mi pasują. Mam nadzieje, że przełoży się to na działania Wink
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel

Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeSro Wrz 04, 2013 11:31 am

No no... nastolatka mnie zagiela. Musialem o prometeizm wujka googla zapytac, hehe Very Happy

prometeizm napisał:

(...) ideałem moralnym jest dobrowolne podporządkowanie działań jednostki dobru większych grup społecznych lub nawet całej ludzkości. Nawiązuje do mitycznej postaci Prometeusza. Oznacza także bunt przeciwko boskim wyrokom i siłom natury oraz cierpienie własne w imię szczęścia ogółu.
Troche mnie to cierpîenie wlasene odstrasza Smile Nie buntuje sie tez przeciwko losowi, ani naturze, a ty?
Biore zycie jakim jest i nigdy nie narzekam, jezeli skarze sie na sytuacje w Polsce czy na politykow, to robie to jedynie "sluzbowo" - w ten sposob szerze nasza idee Smile
Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik


Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeSro Wrz 04, 2013 2:47 pm

Pozmieniałam deklarację którą wymysliłeś. Pewnie będzie trochę błędów i coś trzeba dopisać, a coś odjąć ale mnie jwięcej tak to widzę:

1)
·         Kim jesteśmy:
Ruch Pospolite Ruszenie jest to oddolna inicjatywa obywatelska, nie związana  a tym bardziej nie sterowana  przez jakomkolwiek partie polityczną. Powstaliśmy jako odpowiedź na zakłamywanie opinii publicznej i będziemy ujawniać prawdę o sytuacji w kraju i za granicą.
Zrzeszamy w swoim gronie ludzi, którzy chcą być odpowiedzialni za losy Polski i mają świadomość zlego i stale pogarszającego się stanu państwa. Ponadto nasze działania nie slużą promocji żadnego z ugrupowań politycznych ani organizacji krajowych czy zagranicznych.
·         co chcemy osiagnąć jako jednostki:
Jako cel nadrzędny postawiliśmy sobie odwołanie obecnego rządu i ukaranie obecnych, ale i byłych już polityków, którzy przez wiele lat swojej politycznej działalności dopuścili się m.in. powstaniu nierównej sytuacji materialnej i nierównego traktowania przeciętnych obywateli, a polityków, urzędników i ich rodzin, pociotków czy znajomych.
Z osiągnięciem tego celu będziemy dążyć do uzdrowienia polskiej sceny politycznej i wprowadzeniu takich rozwiązań, które nie pozwolą aby żaden polityk lub członek agencji wojskowej czy wywiadowczej nie wywierał wpływu na decyzje podejmowane w sejmie (korupcja, przeforsowanie ustaw, rozkazy wydawane przez szefów partii) oraz aby ewentualne tego typu działania były surowo karane.
·         jaka sprawa nas jednoczy
Uważamy, że powinno się zwiększyć udział obywateli w kwestiach ważnych dla państwa i wszystkich sprawach polityki zagranicznej oraz zwiększyć liczbę referendów (zwłaszcza internetowych) oraz ustaw tworzonych przez obywateli. W ten sposób każdy obywatel będzie miał realny wpływ na kierunek polityki państwa

2)
·         wartości moralne które wyznajemy


Prometeizm - jedynie wspólnym wysiłkiem możemy polepszyć sytuacje nas wszystkich, dlatego jesteśmy przeciwni postawie egocentryzmu.

Wolność słowa – każda osoba ma prawo do wyrażania swoich opinii pod warunkiem, że zachowuje ona odpowiedni poziom kultury osobistej. Nie każdy musi zgadzać się ze zdaniem innych i rzadko tak jest, ale szanujemy wypowiedzi innych ludzi, ponieważ podczas dyskusji dochodzi do konsensusu, który ma znaczenie dalszym rozwoju ruchu.

Patriotyzm – dbałość o dobro kraju i interes narodowy oraz troska o nie zakłamywanie historii Polski

Humanitaryzm – poprawa warunków bytu jednostki jako wyznacznik dobra ogółu

Rodzina – najważniejsza jednostka społecznam którą państwo powinno otoczyć szczególną opieką i dbać o dobro jej członków oraz przeciwdziałać sytuacjom prowadzącym do separacji jej członków.

Dbałość o Prawdę – nie zgadzamy się na wpajanie nam nieprawdziwych informacji i manipulację przekazem medialnym. Będziemy starać się ujawnić prawdę, która stoi za zawiłym zlepkiem informacji i otwierać świadomość ludzi szerszy, nieograniczony przez rządowe media światopogląd.

Równość ludzi wobec prawa i siebie samych – obecnosc grup obywateli nieprzyzwoicie bogatych, jak i bardzo biednych uznajemy za patologie, z ktorą państwo powinno walczyć. To samo z nietykalnością polityków wobec prawa i sytuacjami, w którym człowiek pełniący zaszczytną funckję posła na sejm, pozbawiony jest zasad moralnych i działa na niekorzyść obywateli, co jest częstym zjawiskiem w dzisiejszym państwie. Ponadto sądzimy iż nikt nie może być dyskryminowany ze względu na rasę, płeć, stan zdrowia, narodowość, wiek, wykształcenie, pochodzenie społeczne, orientację seksualną oraz wyznanie lub jego brak, a państwo niepowinno narzucać swoim obywatelom sposobu myślenia lub dyskryminować w jakikolwiek sposób.

3) jakie dzialania zamierzamy podejmować w drodze do celu.

Głównym środkiem naszych działań będzie aktywna i szeroko prowadzona kampania informacyjna w społeczeństwie (roznoszenie ulotek, prowadzenie strony internetowej, przemówienia publiczne, filmiki czy komentowanie postów) oraz akcje protestacyjne, ale też spotkania ludzi z członkami Ruchu w celu wymiany poglądów i objaśnienia naszego światopoglądu innym ludziom.
Ponadto będziemy działać w celu powiększenia liczby naszych członków (ludzi popierających Ruch i aktywnie uczestniczących w jego akcjach).
Nie uznajemy przemocy fizycznej (jeśli nie będzie ona potrzebna) w celu obalenia obecnego układu, a jako główną broń uznajemy informację(, bo dzięki niej jesteśmy w stanie przekonać resztę Polaków do słuszności Naszych działań.)
Powrót do góry Go down
Black Cat
Uczestnik
Uczestnik


Liczba postów : 61
Poparcie : 67
Join date : 01/04/2013
Skąd : Dolnośląskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeSro Wrz 04, 2013 2:54 pm

Trochę zawile napisali na wikipedii o Prometeizmie, ale z tego co się uczyłam w szkole jest to postawa, która za dobro najwyższe uznaje dobro społeczeństwa, czy też państwa odnosząc się do naszej sytuacji :p

A zdanie: "Oznacza także bunt przeciwko boskim wyrokom i siłom natury oraz cierpienie własne w imię szczęścia ogółu." można również przełożyć na nasze czasy bo buntujemy się przeciwko sile wyższej (układ zamknięty, Tusk i poplecznicy) i zrobimy wszystko nieważne jakim kosztem, aby dbać o dobro kraju (dzisiaj to się nazywa patriotyzm) Razz
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel

Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitimeCzw Wrz 05, 2013 3:34 pm

Dobra Smile To w takim razie moge byc Promreteuszem, niosacym kaganek oswiaty umeczonemu spoleczenstwu Wink

Powrót do góry Go down
Sponsored content
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja   Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pospolite Ruszenie :: Ruch Pospolite Ruszenie :: Sprawy Organizacyjne Ruchu-
Skocz do: