Pospolite Ruszenie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Oficjalne forum ruchu Pospolite Ruszenie - spiskujemy już od 4046 dni
 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Kto jest na Forum
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość

Brak

Najwięcej użytkowników 85 było obecnych Wto Maj 14, 2013 8:02 pm
Latest topics
» WOLNOŚĆ GOSPODARCZA
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeby "X"WOJOWNIKREBELIANT"X" Wto Gru 10, 2013 9:39 pm

» Ancient Knowledge napisy PL - Świadomość,Święta Geometria, Cymatics, Iluzja rzeczywistości.
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:29 pm

» Leczenie próchnicy i ubytków - Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:26 pm

» Podręcznik Globalnej Suwerenności - Johny Liberty
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 5:22 pm

» UNGRIP (PL) - Uniezależnienie
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeby BladyMamut Pon Gru 09, 2013 4:53 pm


 

 Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeNie Cze 23, 2013 2:19 pm

Witam wszystkich.

Chciałbym podzielić się swoimi refleksjami, oraz wizją na nowy wygląd tego portalu. Jak zwykle to bywa w moich wypowiedziach, będzie długo, nudno i na temat, dlatego  jeżeli nie masz czasu- skończ czytać teraz (żeby nie było, że nie ostrzegałem.).

Może zacznę od spraw przyziemnych. Zauważyłem, że dużo się tutaj piszę, a mało robi(pomijam sprawy, które warszawska część ruchu wykonuje w urzędach, nas spotkaniach, etc etc.) 
Kilka moich pomysłów, które przedstawiłem na łamach forum, spotkało się z waszym poparciem, ale nikt nie zaproponował pomocy w realizacji. Nie byłem nigdy moderatorem forum, nie zajmowałem się budową forum/stron internetowych, dlatego potrzebuję trochę czasu, aby wszystko ogarnąć tutaj sam- tylko myślę, że nie o to w tym chodzi. 

Zjednoczmy się nie tylko poglądami, ale i w działaniu!


To co mogę zaproponować to wkład merytoryczny, przynajmniej 0,5h dziennie na napisanie czegoś, na działanie czynne, wykonanie kilku telefonów, propagandę/perswazję, reklamę ruchu.

Sprawy organizacyjne.


1) Moderatorzy. Jeżeli chcemy, żeby Pospolite Ruszenie funkcjonowało poprawnie- każdy z nas(czyt. moderatorów) musi wziąć na swoje barki cześć obowiązków. Wiele osób ma takie uprawnienia, więc niech pokaże, że na nie zasługuje. Jest to przywilej, na który trzeba zapracować i pracować ciągle- po to żeby osiągnąć nasz wspólny cel.

Nie wiem jak wygląda to od strony budowy forum- chciałby, o ile to możliwe, aby można było nadawać "tytuły" użytkownikom/moderatorom- jeżeli jest to niemożliwe to trzeba zrobić listę z funkcjami pełnionymi przez modów. Jeżeli każdy z nas będzie odpowiedzialny za którąś cześć organizacyjną, będziemy mieli od kogo wymagać, aby dany dział był usprawniony/zaktualizowany/moderowany itp.. Oczywiście każdy będzie mógł zabrać głos i pomóc w danej strukturze organizacyjnej. Niektóre działy będą potrzebowały więcej nakładów pracy (np. reklama), kwestia dogadania.

2) Bezbarwność. Jesteśmy ruchem społecznym i najlepiej będzie, jeżeli nie będziemy utożsamiać się z żadną z opcji politycznych. Jeżeli zaczniemy rzucać nazwiskami, skrótami partii, to nie będziemy się różnić niczym od tych ludzi, którzy teraz nami manipulują. Nie widzę problemu w cytowaniu ważnych wypowiedzi, ale bez przesady, nie możemy mówić ludziom co jest dobre, a co jest złe.

3) Postulaty. Najważniejszy sprawa (przynajmniej z mojego punktu widzenia). Jak na ten moment nie mamy żadnych postulatów, które jako organizacja chcemy osiągnąć. Rzucanie hasłami "przewrót", "pospolite ruszenie", "odebranie władzy" może i jest chwytliwe, ale Polacy już znają te hasła i raczej za takimi hasłami nie podążą. Bezbarwność, bezbarwnością, ale musimy się określić o co walczymy, bo w przeciwnym wypadku nie walczymy o nic, czyli nasza działalność nie ma sensu. Rozumiem, są ankiety, ale nic z nich nie wynika, nie ma ogólnych postanowień i wniosków wyciągniętych z takich głosowań.

4) Współdziałanie. Nie ukrywajmy- na razie raczkujemy... sami nie damy rady. Trzeba zająć się współpracą z innymi organizacjami, ruchami czy funpage'ami z popularnego portalu społecznościowego. Moja wizja zakłada zaproszenie do dyskusji głów takich organizacji i ustalenie jednego terminu demonstracji dla wszystkich. Nie dyktujmy innym, o co mają walczyć. Wyjdźmy jednego dnia na ulice, wszyscy! Pokażmy ilu nas jest, ilu niezadowolonych jest w tym kraju.

5) Myśl globalnie, działaj lokalnie. Nie każdy może przyjechać do stolicy żeby wziąć udział w manifestacji. Moja propozycja: Tworzymy oddzielne wydarzenia dla każdego miasta wojewódzkiego(jednak biorąc pod uwagę poprzedni podział, bo tak np. Częstochowianin jadący do Katowic- bezsensowna sytuacja- Częstochowa ma 240k mieszkańców, Katowice 300k, poza tym ponad 100km dzieli te dwa miasta. Stary podział był sprawiedliwszy dla wielu regionów Polski). Wybieramy jedna datę, dokładne miejsce spotkania i łączymy się z innymi organizacjami. W Warszawie kilkadziesiąt tysięcy w miastach wojewódzkich kilka, kilkanaście tysięcy zwolenników. W dniu strajku generalnego, zostajemy na ulicach dopóki nie ustąpią. Udało się w Bułgarii, uda się i w Polsce.

6) Terminowość. Dużo rzeczy piszemy, że zrobimy, ale raczej tylko piszemy. To tak jak z naszymi politykami. Dużo mówią, mało robią. Jeżeli pomysł spodoba się na forum i temat można uznać za zamknięty, ustalamy dokładną datę co do której dany pomysł MUSI zostać zrealizowany. Organizacja musi działać jak firma. Ja będąc przez długi czas freelancerem, zapisywałem sobie zadania jakie musiałem wykonać danego dnia w kalendarzu i tylko dlatego zadania te były wykonane. W firmie jeżeli nie przycisnę któregoś pracownika, aby dotrzymał terminu to też nie będzie mu się wcale spieszyło...

7) Reorganizacja budowy forum. Moim zdaniem jest trochę bałaganu na forum. Trzeba wymyślić nowy schemat budowy i trochę posortować tematy.


Tym którzy dotarli na koniec mojej wypowiedzi- dziękuję za poświęcony czas i czekam na komentarze !!!
Powrót do góry Go down
POKOLENIE-ZIZ
Weteran
Weteran
POKOLENIE-ZIZ


Liczba postów : 217
Poparcie : 391
Join date : 30/03/2013
Age : 33
Skąd : Warszawa

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeNie Cze 23, 2013 3:54 pm

Ziomek dorze prawisz ! nie pozostaje nic tylko Twoje słowa wdrożyć i działać. Wiedziałem, że masz mądrą głowę i wiele wniesiesz w nasz plan, dzięki pozdrawiam:)
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeNie Cze 23, 2013 7:10 pm

Panowie/Panie proszę o krytyczne uwagi...
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeNie Cze 23, 2013 8:40 pm

Rastak... Chyba byl nam potrzebny ktos zeby troche tym ulem potrzasnal Smile

Bardzo ladnie piszesz i merytorycznie i wizualnie, ja niestety bede pisal krocej, bo jeszcze przez miesac musze nosic gips. Pechowo akurat prawa reke zlamalem i pisze ta wolniejsza Wink

Masz sporo racji w tym co piszesz, dobrze sie domyslasz pewnych niuansow, i trafiasz w sedno.

Akcji Czarna sobota jeszcze nie odwolujemy, jak zwykle nawalilismy lekko i jak zwykle polecimy na zywiol i bedziemy mina nadrabic niedociagniecia Smile


Ad1. juz od dawna sie zbieram zeby zrobic z tym porzadek, i wyznaczyc kilka aktywnych osob by sie zajely porzadkiem na forum.
Funkcje mozna nadawac, puntky, rangi grupy itp... Rozne prawa moga miec rozne grupy uzytkownikow itp...

Ad2. Mamy jakies tam postulaty, ale sa o dupe potluc. na temat kazdego z nich (przynajmniej tam gdzie byla zgoda co do jego tresci) nalezy napisac krotki artykul - cos jak twoja notka (sory za ten zaimek Wink).
Dobrym miejscem nbedzie na to nasza oficjalna strona, gtdzie wczoraj dodalem bloga: http://ruch-pospolite-ruszenie.manifo.com/blog . Tam mozna bedzie w formie artykulow zaprezentowac nasze stanowisko swiatu. Jednak niewiele wiecej, bo blog jest jeden, a czlonkow sporo i albo kazdy bedzie z tego samego logina pisal, czyli smietnik, albo pisac bedzie jedna osoba, czyli reszta oglada i zazdraszcza :/
Dlatego przewidzialem go jako tablice do zaprezentowania stanowiska ruchu na najczesciej stawiane pytania.

Konkretnego bloga postawie tutaj, bo mam na to dobra rozkmine. tu kazdy moze miec wlasnego bloga, ale rowniez, moze byc blog ruchu, w ktorym kazdy (uprawniony) bedzie mogl dodawac wpisy pod swoim nickiem.

Dodatkowo zrobie po takim wspolnym blogu na kazde miasto ktore wezmi udzial w CS, zeby mieli gdzie sie dogadywac i nazekac na lokalne wladze. W tym celu musze jednak zmienic templejta forum, zeby byl bardziej profi, i przyciagal kolorystyka zamiast odstraszac.

To moj plan na dzisiaj i jutro. Potem drukuje ulotki (wlasnie koncze projekt) i umieszczam na nich linka do bloga tego miasta w ktorym zawisna (kazdy bedzie mial innr postulaty wiec potrzebne sa indywidalne ulotki).

4Ad. Jak na razie to my tak zawalajac sprawa po sprawie i tak jestesmy aktywniejsi niz pozostale organizacje, oprocz Kukiza ktory faktycznie cisnie do przodu. Plan jest wlasnie taki, ze on zbierze wszystkie organizacje pod swoim szyldem i we wrzesniu planujemy wielka, wspolna demonstracje. 3.08 bierzemy udzial w panelu na ktorym spotamy wszystkie pozostale ruchy w pl.

Ad5. No... badzmy dobrej mysli Smile

Ad6. W pelni masz racje - trafiles w dyche. Bedziesz musial nas ostro cisnac i gonic do roboty. Przydalby sie nam wspoldzielony terminaz - TODOList, do ktorego wszyscy beda mieli wglad.

Ad7. To rozkminiaj, tylko wez pod uwage ze bedzie:
   * nowy dzial "Pospolite Blogi", w ktorym bedziemy sie chwalic co tam udalo sie zrobic i bedziemùy mogli sie pobawic w blogerow.
   * nowy dzial CZARNA SOBOTA (lub jakas inna nazwa) podzielony na wojewodztwa, a one na miasta. W katalogu wojewodztwa bedzie mogl pisac jedynie koordynator na ten region(plus ew organizatorzy z podleglych mu miast), a w podkatalogach miast, beda mogli pisac notki mieszkancy miasteczka, ktory zarejestruja sie na cforum, komentaze do wpisow natomiast beda mogli pisac nawet goscie - niezarejestrowani.

To tak po krotce, plan na pare najblizszych dni.
jeszcze dzisiaj bede wybieral teplejta, a juz jutro znajdziecie kilka propozycji do wyboru.

Przemo: Co z nowymi logami? Mi tez juz sie znudzil nasz tukan i nie moge sie doczekac nowego designu :)przycisnij graficzke.

O masz... i sie jednak rozpisalem Surprised
Powrót do góry Go down
POKOLENIE-ZIZ
Weteran
Weteran
POKOLENIE-ZIZ


Liczba postów : 217
Poparcie : 391
Join date : 30/03/2013
Age : 33
Skąd : Warszawa

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeNie Cze 23, 2013 9:32 pm

propozycje new loga: /jestem w stalym kontakcie z graficzka/ dojdzmy do porozumienia tu i ustalmy ktory wybieramy albo poprosimy o inne projekty w ten czas graficzka bedzie mogla zaczac prace w dopracowaniu jednego konkretnnego profesjonalnie:)

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie 3iep

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Fqr

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie 7gki

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Fkar

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie 919y

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie S4fk

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Xkn
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimePon Cze 24, 2013 7:08 pm

Wszystko fajnie, ale ze względu na to, że gonią mnie terminy w pracy (mam otwarcie nowego obiektu 1 lipca i jeszcze nie widać końca) może mnie być troszkę mniej na forum. Później będę miał trochę więcej czasu (albo i mnie, o zgroza :O ) wszystko wyjdzie w praniu. Jak będę miał chwil dwie, to zacznę trochę porządku robić na forum.
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeWto Cze 25, 2013 8:09 pm

Nie mogę patrzeć na to forum teraz... 
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Smerf_Maruda

A teraz do rzeczy. 

Chociaż nie miałem chwili wytchnienia to udało mi się coś wyskrobać, tak żeby nie było, że naobiecywałem i nic nie zrobiłem (widzicie jakąś analogię ? Very Happy Wink.

Pomyślałem o ostatnim punkcie, bo przecież od czegoś trzeba zacząć, a jak to w Polsce bywa- zaczyna się od końca Wink A teraz poważnie. Aby forum zaczęło działać poprawnie, a co za tym idzie- przyciągać nowych internautów, musimy zrobić trochę porządku.

Że sam mam "za krótkie rękawy" aby ogłosić wybory modów, więc proponuję nowy podział forum. Oczywiście jest to wersja beta i mam nadzieję, że mądre głowy to skorygują. 

I Forum modów(niewidoczne) - dostęp tylko dla moderatorów(nie mylić z członkami organizacji),

II Powitalnia- miejsce dla "świeżaków", którzy chcą się przedstawić, powiedzieć coś o swoich poglądach etc etc,

III "Stosunki Międzynarodowe"- Miejsce dla ludzi z innych ruchów społecznych, niech pochwala się swoimi poglądami, osiągnięciami, zaproszą na swoje marsze itp... ,

IV Postulaty - jeden temat zamknięty z możliwością edytowania tylko dla modów, 

V Ankiety - nic dodać, nic ująć, 

VI Tematy dotyczące pospoliteruszenie.forumpolish.com 

a) REGULAMIN (!)
b) propozycje i sugestie dotyczące https://pospoliteruszenie.forumpolish.com
c) Dyskusja ogólna

VII Myśl globalnie działaj lokalnie- (5 pkt mojego pierwszego postu, czyli dwie pieczenie na jednym ogniu) Każde byłe miasto wojewódzkie ma swojego moda, swój temat zamknięty dotyczący czarnej soboty, oraz miejsce na podzielenie się lokalnymi problemami i pomysłami. Wrzucam gotowe miasta, posegregowane wg. ilości ludności w poszczególnych, byłych województwach ( o tak Warszawo, nie jesteś na pierwszym miejscu Smile Wink:

Katowice
Warszawa
Gdańsk
Poznań
Kraków
Bydgoszcz
Wrocław
Kielce
Łódź
Lublin
Opole
Szczecin
Bielsko-Biała
Częstochowa
Olsztyn
Radom
Nowy Sącz
Wałbrzych
Kalisz
Białystok
Tarnów
Zielona Góra
Toruń
Siedlce
Rzeszów
Piotrków Trybunalski
Tarnobrzeg
Koszalin
Legnica
Jelenia Góra
Płock
Gorzów Wielkopolski
Krosno
Piła
Elbląg
Zamość
Suwałki
Konin
Ciechanów
Włocławek
Słupsk
Skierniewice
Przemyśl
Ostrołęka
Sieradz
Leszno
Łomża
Biała Podlaska
Chełm,

VIII Czarna Sobota - postanowienia ogólne,

IX Relacje, osiągnięcia, reportaże itp


X Na luzie:

a) "To co nie pasje w reszcie, ale z sensem",
b) hydepark- miejsce na głupoty Wink
c) Prośby/Problemy/Coś nerwuje
d) Linkownia


Zapraszam do komentowania, wprowadzania poprawek i wprowadzenia w życie.
Powrót do góry Go down
Niedźwiadek
Pospolite Ruszenie
Niedźwiadek


Liczba postów : 89
Poparcie : 95
Join date : 01/04/2013
Age : 31
Skąd : Opolskie

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeSro Cze 26, 2013 11:48 am

1. Stary wygląd forum też bardziej przypadł mi do gustu.
2. Moderatorzy - wydaję mi się, że są nimi Kacper, Przemek i Omikrom(jakoś tak), i starczy.
3. Takie sprawy jak bezbarwność polityczna to już jest wyjaśniona dawno. W skrócie, wyjebać wszystkich i obsadzić nowymi ludźmi. Tylko pytanie jakimi, tym nowym także będzie trzeba "patrzyć na ręce ".
4. Postulaty - tak, trzeba zebrać najważniejsze, posegregować uprościć aby było wszystko zrozumiałe i używać ich jako fundamentu naszego.
5. Takie sprawy jak Hyde park, Humor, powitania i inne powinny być w 100% na forum. Każdy kto tu wejdzie powinien czuć się wśród nas dobrze i komfortowo, my też jesteśmy ludźmi i też mamy poczucie humoru.

A teraz najważniejsze.

6. Organizacja.
Sam pisałem już chyba miesiąc temu(jak nie więcej) o podziale na struktury na miasta lub województwa.

Każde miasto miało by swojego moda?
Ja uważam, że powinno być z 5 osób na województwo które by mogły się zająć organizowaniem manifestacji w największym mieście w województwie. I nie powinno być na zasadzie, że ktoś komuś coś karze, ponagla, czy jak to napisałeś "przyciska", to nie jest jakaś firma..
Jako ludzie razem działający(np. te 5 osób w województwie) powinniśmy robić razem rzeczy, czy najłatwiejsze, czy te najbardziej żmudne. Abyśmy się zakolegowali i działali wspólnie gdzie jeden drugiego wspiera i dodaje motywacji, a jak przegrywamy to przegrywamy razem, a po chwili pokazujemy, że nie tak łatwo nas pokonać i wstajemy z kolan. Nie wiem czy zdajesz sobię sprawę, że często zjada nas chęć bycia ponad kimś, i to nas gubi.
Jak tego uniknąć? Wystarczy wybrać "poukładane" osoby, którym można zaufać, które nie będą traktowały tego jako ciążącego na nich wiecznego obowiązku a poprostu same z chęcią zechcą pracować, wspierać się wzajemnie wiedząc, że robimy to dla Siebie.

A teraz najważniejsza rzecz.

Mogę spytać, czy ktoś z was ma jakiś plan, co się stanie jakby się nam udało "obudzić" rodaków. Jakby były protesty na miarę Marszu Niepodległości, jak byśmy byli jednymi z najbardziej niebezpiecznych dla władzy?
Czy ktoś o tym w ogóle myślał?
Czytałem gdzieś, że po manifestacji z 23 marca były przypadki spisywania przez policję rozchodzących się po manifestacji uczestników. Nie wiem oczywiście ile w tym prawdy, acz kolwiek myśląc o tym....Aż strach pomyśleć co będzie z nami. 
Przypomnę, że policja włamywała się nawet o 6 rano do domów organizatorów wyjazdów na MN i wyciągała delikwenta z domu przeszukując mu mieszkanie i zabierając komputer by wyciągnąć jakieś informacje...
https://www.youtube.com/watch?v=iysQLQ-4DUs
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeSro Cze 26, 2013 8:19 pm

Niedźwiadek, myślę, że nasza wspólna konwersacja przy butelce niezgorszego samogonu mogłaby doprowadzić do szalenie trafnych konkluzji Wink Ale nie piję alkoholu, tak więc będziemy musieli się męczyć na trzeźwo Very Happy

Moderatorzy- na chwilę obecną starczy, bo czynnych użytkowników na forum zbyt dużo nie ma. Jednak jeżeli np byłoby 150 czynnych użytkowników, to moderatorzy musieliby pracować po 8h dziennie na zmiany żeby ogarnąć bałagan.

Co do rozkazów to też nie jestem za rozkazywaniem, ale muszą to być prośby wraz z terminem dokonania. Jeżeli coś z tego ma być to jeden drugiego może naciskać jednocześnie wspierając się wzajemnie. Przykro mi, ale ja jak się za coś biorę to staram się to robić od A do Z i sam czasami potrzebuję być dla siebie katem. Nie chcę być niegrzeczny, ale trochę "rozlazłe" jest towarzystwo na forum... teamty pourywane, niedokończone, mało kto wraca żeby przeczytać odpowiedź kolegi, dużo rzeczy się pisze i na tym się kończy (choćby Twoje pomysły, ile z nich zostało zrealizowanych i uwaga ile doprowadziłeś do realizacji?!). 
I nie zrozum mnie źle, nie odwiedzam tej strony, po to żeby się przekomarzać, tylko zrobić coś. Bardzo szanuje Ciebie i Twoje zdanie, w wielu sprawach myślimy podobnie. Jest tylko jedno "ale"- musimy działać.

Co do Twojego pytania o to co dalej? Pozwolę sobie zacytować swoją wypowiedź z innego tematu (nie chciało mi się tego na nowo ubierać w słowa):
" Jakbym nie próbował tego ugryźć, smakuje mi tylko jedno rozwiązanie: Tymczasowa rada, która wprowadziłaby wcześniej przygotowane przez nas przepisy prawne i utrzymała suwerenność kraju do następnych wyborów. Umowna data 6 miesięcy od dokonania się wiosny ludów. Brak prezydenta. W mojej wizji rada ta ma w swoim składzie profesorów najznakomitszych uczelni polskich. Wreszcie ludzie, którzy mają pojęcie chwyciliby za stery Polski."

Twoje obawy są słuszne, dlatego proponowałem żeby zmniejszyć do minimum znaczenie jednostki w całym ruchu. Tak żeby na nikim z nas nie popełnili samobójstwa... Stąd propozycje rozszerzenia modertaornii...
Powrót do góry Go down
Kacper Rebel
Pospolite Ruszenie
Kacper Rebel


Liczba postów : 277
Poparcie : 397
Join date : 29/03/2013
Skąd : Gubin/lubuskie

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimePią Cze 28, 2013 3:39 pm

proponuje co nastepuje: 

dam admina rastakowi, niedzwiadkowi i rupertowi. tylko admini moga zmieniac strukture forum. Jak na razie tylko ja mam admina i lekko nieogarniam
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeSob Cze 29, 2013 6:44 am

Kacper nie bardzo wiem czy mam to rozumieć jako sarkazm ? Jeżeli nie, to nie wiem czy jestem odpowiednią osobą na stanowisko admina, ale jeżeli taka jest Twoja wola, to się dostosuję. Nigdy nie byłem adminem na forum, ale wszystkiego się można nauczyć. Druga sprawa, że jeżeli tylko Ty możesz takie rzeczy robić i wszystko jest na Twojej głowie, to nie zazdroszczę- masz pełne ręce roboty, przyda Ci się pomoc. Trzecia sprawa to takie rzeczy jak wygląd forum, najpierw powinniśmy najpierw ustalić, a później wprowadzić.
Powrót do góry Go down
asdasd
Pospolite Ruszenie



Liczba postów : 137
Poparcie : 163
Join date : 01/04/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeWto Lip 16, 2013 7:01 pm

Trzeba powrócić do Twoich pomysłów, należy zmienić organizację Forum, zamierzam przyciągać tutaj ludzi z Facebooka, więc właśnie przydałoby się zrobić więcej "przyjaznych" tematów. Poza tym myślę nad manifestacją w sprawie TIPP... Ale moje plany przedstawię wkrótce Wink
Powrót do góry Go down
rastak
Pospolite Ruszenie
rastak


Liczba postów : 83
Poparcie : 87
Join date : 20/06/2013

Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitimeWto Lip 16, 2013 7:53 pm

Powiem Wam jak było w mojej firmie. Taka anegdotka, która chciałbym żeby wywarła w Was wolę walki o lepsze jutro.

Pewnego dnia mój dobry kolega, którego poznałem właśnie w firmie, w której obecnie pracuję, został przyjęty, aby to stworzyć pion handlowy. Nazwijmy go Wacek. Człowiek ten był świeżo po studiach i nie miał doświadczenia w tworzeniu takich wielkich przedsięwzięć. Pracował w callcenter i podobnym syfie, jednak nie zdobył doświadczenia, które (teoretycznie) pozwoliłyby mu stworzyć dział handlowy w firmie XYZ.

Na  początku właściciel firmy nie pozwolił działać mu na własną rękę, wymagał od niego, aby ten stosował rozwiązania podane na tacy, wręcz wymuszał to na nim. Wacek nie poddał się jednak presji. Po kilku miesiącach stosowania "mądrości" swojego szefa, oraz po braku jakichkolwiek efektów tych metod- poprosił o 3 miesiące kompletnego luzu, swobody działania i niewielkiej pomocy finansowej (czytaj: narzędzia do pracy) od swojego pracodawcy. Po około 1,5 roku pion handlowy przynosi 30 000- 40 000 zł miesięcznie czystego zysku (po odliczeniu Vatu, podatków dochodowych, opłaceniu pracowników, lokali itd itd). Otwarliśmy kolejną placówkę firmy i myślę, że za dwa miesiące wyruszę do innego miasta, aby otworzyć kolejną.

Albert Einstein powiedział kiedyś, że nie ma rzeczy niemożliwych i że: "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi".


Do czego zmierzam. Nie możemy poddać się tyrani władzy. Musimy być zawzięci i konsekwentni w działaniu. Sami wiemy co jest dla nas najlepsze i co musimy zrobić. Wiedzę tą, musimy zebrać, kolekcjonować i zarażać nią innych. Stosować PROPAGANDĘ, tak jak to robi ten chory system, który nami rządzi. Nie będzie łatwo, ale będzie warto... 

Kacper zróbmy głosowanie na modów, przeorganizujmy forum, zbierzmy nasze mądrości i zacznijmy werbować "wiernych". Czas najwyższy.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie Empty
PisanieTemat: Re: Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie   Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Tak to widzę. New Look of Pospolite Ruszenie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» TŁUM - Pospolite Ruszenie
» Strategia ruchu Pospolite Ruszenie
» Deklaracja Ideowa ruchu Pospolite Ruszenie - propozycja
» BOKSER ENCEHA - Tak To Widzę (2013)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pospolite Ruszenie :: Ruch Pospolite Ruszenie :: Sprawy Organizacyjne Ruchu-
Skocz do: